news

the newest reviews

Mortiferum

Disgorged from Psychotic Depths ___2019
Wyrobioną opinię dzięki świetnej demówce z 2017 przyszedł czas zweryfikować na pierwszym pełnoczasowym materiale. I choć brzmienie zostało teraz nieco odarte z wczesnej surowości to, w ostatecznym rozrachunku dostajemy jak najbardziej godną kontynuację dotychczasowej wizji studziennego death/doom metalu z mocnym piętnem fińskich wzorców. Zwraca uwagę telepiący bebechami i zdecydo...

Straight Hate

Black Sheep Parade ___2019
Jeżeli przebieraliście nerwowo nogami wypatrując premiery nowego krążka Straight Hate i z pewnym niepokojem czekaliście na to, jak zabrzmią najnowsze numery, w których, wedle zapowiedzi, miały pojawić się nawet elementy black metalu, to możecie odetchnąć z ulgą i bez najmniejszych obaw wrzucić płytę do odtwarzacza. Podobnie jak w przypadku debiutu, tak i tym razem mamy do czynien...

news

 • Vulture Lord (no) - zapowiedź nowego albumu dla Odium Rec.

  2019-12-25

  Odium Records z dumą zapowiada album norweskiego Vulture Lord. Zespół powraca po 17 latach z płytą "Desecration Rite" skomponowaną jeszcze przez Nefasa z Urgehal. W nowym składzie znajdują się muzycy Carpathian Forest, Urgehal, Beastcraft, Endezzma i Thornspawn.

   

  Premiera zapowiedziana jest na okolice maja 2020.  Album ukaże się na CD, LP i w limitowanym, drewnianym boksie. Za okładkę i skład graficzny odpowiedzialny jest Jorge Vimendy z Sick Graphic. Jak zapowiada wydawca: "Nie oczekujcie niczego innego niż Nekromancji, bluźnierczych Rytuałów, odoru Śmierci i kultu Diabła!"

  Lista utworów "Desecration Rite":
  1. Perverting the Bible
  2. Burning the Kingdom of God
  3. Stillborn Messiah
  4. Bestial Rape of Sacred Flesh
  5. Prepare the Coffin
  6. Beneficial Martyrdom
  7. Vulture Lord
  8. Bloodbound Militia
  9. Hark! The Hymns of War

   

  www.facebook.com/deathcibel
  www.odiumrex.com
  www.facebook.com/odiumrex
  www.odiumrecords.bandcamp.com
  www.youtube.com/odiumrec

  added by: Olo
  source: Odium Records

  Vulture LordOdium RecordsUrgehalCarpathian ForestJorge VimendySick GraphicBeastcraftEndezzmaThornspawn


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.