news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • FAM - premiera nowego albumu, utwór z wokalem Kraanium do odsłuchu

  2019-12-20

  Dzisiaj, 20 grudnia, swoją premierę ma trzeci pełny album wrocławskiego FAM zatytułowany "Fascinated About Mortality". Płyta jest wydana w formacie digipack i zawiera 10 bezkompromisowych utworów utrzymanych w klimacie brutal/death/grind/slam. Nagrań i miksów dokonano w PanzerStudio w Myszkowie. W jednym z utworów gościnnie voxy nagrał Mats Funderud (Kraanium). Możecie go posłuchać poniżej.


  Autorem okładki i grafiki jest @Arterialini

  Lista utworów:
  1.Fierce Agonal Malediction
  2.Full Asynchronous Metamorphosis
  3.Fascinated About Mortality
  4.Fleeting Animose Malady
  5.Formidable Abandoned Morgue
  6.Fallen Among Masses
  7.Fractal Asymetric Motion
  8.Ferocity Affliction Maltreatment
  9.Frigid Aimed Manslaughter
  10.Feast After Mutilation

  Aktualny skład:
  Chorzo - Vocal (ex-Cien)
  Nelek - guitar (Squash Bowels, Nuclear Vomit, ex-Banisher, ex-Climate)
  Armagog - bass (Embrional, A.H.P., Throneum)
  Darek Młody - drums(Squash Bowels, Embrional, Stillborn, Amorphous, Xaoz, ex-Dissenter, ex-Christ Agony)

  Nowe wzory koszulek wkrótce...

  Link do albumu :famdeathgrind.bandcamp.com/album/fascinated-about-mortality

   

  <41>famgrind@gmail.com
  www.facebook.com/FAMdeathgrind
  www.famdeathgrind.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Darek Młody / FAM

  FAMPanzerStudioMats FunderudKraaniumArterialini


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.