news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Rusted Brain - nowy klip i premiera drugiego albumu

  2019-12-08

  Stołeczni thrashersi z Rusted Brain donoszą o swojej nowej płycie i o teledysku który już do niej powstał.

  Debiutancki album Rusted Brain zatytułowany "High Voltage Thrash" miał swoją premierę w 2013 roku; od tego czasu zagrali oni dziesiątki koncertów w kraju i za granicą dzieląc scenę m.in. z Megadeth czy Overkill. W końcu, po długich kilku latach które minęły od premiery "HVT", zbliża się data wydania ich drugiego długograja, który otrzymał tytuł "Deceiver". Z tej okazji wypuścili klip (do tytułowego numeru), który możecie zobaczyć poniżej:


  Premiera płyty w formie cyfrowej zaplanowana jest jeszcze na grudzień 2019, a fizyczne kopie płyty pojawią się w sprzedaży na początku 2020 r.

   

  www.rustedbrain.pl
  www.facebook.com/rustedbrain/

  added by: Olo
  source: Damian "Rumcayz" Lodowski / Rusted Brain

  Rusted Brain


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.