news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Exciter na Black Silesia Open Air V

  2019-12-05

  Znakomitą wiadomość przekazała wczoraj agencja Black Silesia Productions - na ich specjalne zaproszenie przylecą do naszego kraju legendarni prekursorzy speed metalu - kanadyjski Exciter.  W ramach piątej edycji Black Silesia Open Air (5-6 czerwca 2020, Gród Rycerski w Byczynie) zagrają oni aż dwa koncerty. Pierwszego dnia festiwalu Exciter zagra oldschoolowy set z wyłączeniem utworów z pierwszej płyty; w drugi dzień - na specjalne życzenie organizatorów zaprezentują "Heavy Metal Maniac" w całości.

  Jak czytamy w notce od organizatorów: "Heavy Metal Maniac" jest uważana nie tylko za najważniejszą płytę w dyskografii zespołu, ale również za jedną z najbardziej wpływowych płyt w speed metalu; nie mogliśmy więc powstrzymać się od poproszenia zespołu o zaprezentowanie jej w całości. Ku naszemu zdziwieniu zespół zgodził się.

  Będzie to oczywiście pierwsza wizyta Exciter w Polsce. Bilety w sprzedaży już w przyszłym tygodniu.

  Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/557484028335127/


  added by: Olo
  source: Black Silesia Productions

  ExciterBlack Silesia ProductionsBlack Silesia Open AirSabbat


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.