news

the newest reviews

Mortiferum

Disgorged from Psychotic Depths ___2019
Wyrobioną opinię dzięki świetnej demówce z 2017 przyszedł czas zweryfikować na pierwszym pełnoczasowym materiale. I choć brzmienie zostało teraz nieco odarte z wczesnej surowości to, w ostatecznym rozrachunku dostajemy jak najbardziej godną kontynuację dotychczasowej wizji studziennego death/doom metalu z mocnym piętnem fińskich wzorców. Zwraca uwagę telepiący bebechami i zdecydo...

Straight Hate

Black Sheep Parade ___2019
Jeżeli przebieraliście nerwowo nogami wypatrując premiery nowego krążka Straight Hate i z pewnym niepokojem czekaliście na to, jak zabrzmią najnowsze numery, w których, wedle zapowiedzi, miały pojawić się nawet elementy black metalu, to możecie odetchnąć z ulgą i bez najmniejszych obaw wrzucić płytę do odtwarzacza. Podobnie jak w przypadku debiutu, tak i tym razem mamy do czynien...

news

 • Exciter na Black Silesia Open Air V

  2019-12-05

  Znakomitą wiadomość przekazała wczoraj agencja Black Silesia Productions - na ich specjalne zaproszenie przylecą do naszego kraju legendarni prekursorzy speed metalu - kanadyjski Exciter.  W ramach piątej edycji Black Silesia Open Air (5-6 czerwca 2020, Gród Rycerski w Byczynie) zagrają oni aż dwa koncerty. Pierwszego dnia festiwalu Exciter zagra oldschoolowy set z wyłączeniem utworów z pierwszej płyty; w drugi dzień - na specjalne życzenie organizatorów zaprezentują "Heavy Metal Maniac" w całości.

  Jak czytamy w notce od organizatorów: "Heavy Metal Maniac" jest uważana nie tylko za najważniejszą płytę w dyskografii zespołu, ale również za jedną z najbardziej wpływowych płyt w speed metalu; nie mogliśmy więc powstrzymać się od poproszenia zespołu o zaprezentowanie jej w całości. Ku naszemu zdziwieniu zespół zgodził się.

  Będzie to oczywiście pierwsza wizyta Exciter w Polsce. Bilety w sprzedaży już w przyszłym tygodniu.

  Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/557484028335127/


  added by: Olo
  source: Black Silesia Productions

  ExciterBlack Silesia ProductionsBlack Silesia Open AirSabbat


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.