news

the newest reviews

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

Carbonized Innocents

Demo 2020 ___2020
Cóż za cudowne kilka minut muzyki! Żadnego intro srintro, żadnego ostrzeżenia, parental, srental advisory czy trailerów, które miałyby za zadanie przygotować metalową gawiedź na to muzyczne tornado. Żadnej reklamy, ani zapowiedzi ze strony wielkich wytwórni, które pewnie o tym zespole nawet nie wiedzą. A tu nagle, jak niezapowiedziany strzał w ryj zza rogu ciemnej uliczki, w jakiej...

news

 • Reaper (swe) zadebiutuje w barwach Iron Bonehead

  2019-12-04

   Po wydanym na początku tego roku  demo "Ravenous Storm of Piss" szwedzki duet Reaper idzie za ciosem i na początku 2020 roku zadebiutuje pełniakiem - cały czas w barwach Iron Bonehead. Płyta ma nosić znamienny tytuł "Unholy Nordic Noise" i ukaże się 31 stycznia na CD i winylu. Stylistycznie zespół pozostaje w duchu trzech utworów, które niektórzy mogli poznać już ze wspomnianej kasety (zostały tu one z resztą nagrane ponownie) - antyczny, opętany Złem metal oddający hołd pierwszej fali black metalu - pełen pierwotnego, jaskiniowego mroku i atakujący z surową furią. W sumie znajdzie się na nim 10 utworów plus intro i outro zamknięte w niecałych 29 minutach.

  Posłuchajcie utworu "Horn of Hades":  www.ironbonehead.de
  ironboneheadproductions.bandcamp.com
  www.facebook.com/IronBoneheadProductions

  added by: Olo
  source: Iron Bonehead Productions

  ReaperIron Bonehead Productions


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.