news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Reaper (swe) zadebiutuje w barwach Iron Bonehead

  2019-12-04

   Po wydanym na początku tego roku  demo "Ravenous Storm of Piss" szwedzki duet Reaper idzie za ciosem i na początku 2020 roku zadebiutuje pełniakiem - cały czas w barwach Iron Bonehead. Płyta ma nosić znamienny tytuł "Unholy Nordic Noise" i ukaże się 31 stycznia na CD i winylu. Stylistycznie zespół pozostaje w duchu trzech utworów, które niektórzy mogli poznać już ze wspomnianej kasety (zostały tu one z resztą nagrane ponownie) - antyczny, opętany Złem metal oddający hołd pierwszej fali black metalu - pełen pierwotnego, jaskiniowego mroku i atakujący z surową furią. W sumie znajdzie się na nim 10 utworów plus intro i outro zamknięte w niecałych 29 minutach.

  Posłuchajcie utworu "Horn of Hades":  www.ironbonehead.de
  ironboneheadproductions.bandcamp.com
  www.facebook.com/IronBoneheadProductions

  added by: Olo
  source: Iron Bonehead Productions

  ReaperIron Bonehead Productions


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.