news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Thy Disease zapowiada nowy album "Transhumanism" - premiera już 19 grudnia

  2019-11-29

  Thy Disease ujawniają szczegóły dotyczące ich najnowszej płyty zatytułowanej "Transhumanism" , której premiera została wyznaczona na 19 grudnia tego roku za pośrednictwem Creative Music Records. Zespół opublikował już pierwszego singla z nowego wydawnictwa, a konkretnie "Aluminium Cities", zarejestrowany we współpracy z Grupą13:

   

  Jak czytamy w notce prasowej: "Siódmy z kolei album w dyskografii Thy Disease bardzo mocno określa dalszy muzyczny kierunek zespołu. Wszystkie nowe utwory utrzymane są w konwencji ciężkich, nowoczesnych groove'ów z towarzystwem intensywnych, niekonwencjonalnych elektronicznych brzmień.

  Głównym tematem płyty jest ogólnie pojęty transhumanizm czyli nowe technologie, cyber-rozwój ludzkości, biotechnologiczne ulepszenia i inne nowości jakie mogą przynieść nadchodzące czasy. Wszystkie zagadnienia ujęte są z moralno-filozoficznego punktu widzenia i przynoszą więcej pytań niż odpowiedzi."

  Cały album został zarejestrowany w Creative Music Studio. Mixem i masteringiem zajął się Tomasz ZED Zalewski, autorem okładki oraz layoutu jest Xaay.

  Tracklista:
  1. INHUMAN FORM
  2. DRONE SOUL
  3. ALUMINIUM CITIES
  4. BLOODY TREATMENT
  5. DELIVERANCE
  6. THERE'S NO YOU
  7. INFRASONIC NOISES
  8. CONVERGENCE
  9. DIGITIZED MIND

  Bonus Track:
  10. EXTINCTION BY CONTRACT

  Limitowana edycja płyty "Transhumanism" wraz z koszulkami jest już dostępna w pre-orderze w linkach poniżej:
  PREORDER: bit.ly/TranshumanismPreorder
  DIGITAL: bit.ly/TranshumanismDigital

   

  www.facebook.com/thydisease
  thydisease.bandcamp.com/
  www.facebook.com/CreativeMusicRecordsCMR/
  creative-music-records.pl

  added by: Olo
  source: Creative Music Records

  Thy DiseaseCreative Music RecordsTomasz ZED ZalewskiXaay


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.