news

the newest reviews

Mortiferum

Disgorged from Psychotic Depths ___2019
Wyrobioną opinię dzięki świetnej demówce z 2017 przyszedł czas zweryfikować na pierwszym pełnoczasowym materiale. I choć brzmienie zostało teraz nieco odarte z wczesnej surowości to, w ostatecznym rozrachunku dostajemy jak najbardziej godną kontynuację dotychczasowej wizji studziennego death/doom metalu z mocnym piętnem fińskich wzorców. Zwraca uwagę telepiący bebechami i zdecydo...

Straight Hate

Black Sheep Parade ___2019
Jeżeli przebieraliście nerwowo nogami wypatrując premiery nowego krążka Straight Hate i z pewnym niepokojem czekaliście na to, jak zabrzmią najnowsze numery, w których, wedle zapowiedzi, miały pojawić się nawet elementy black metalu, to możecie odetchnąć z ulgą i bez najmniejszych obaw wrzucić płytę do odtwarzacza. Podobnie jak w przypadku debiutu, tak i tym razem mamy do czynien...

news

 • Dio - wznowienia albumów z lat 1996-2004

  2019-11-29

  BMG wspólnie z Niji Entertainment Group Inc. prezentują nowe wydania albumów studyjnych DIO z lat 1996 - 2004: :  Angry Machines (1996), Magica (2000), Killing The Dragon (2002) i Master Of The Moon (2004). Albumy zostały na nowo zremasterowane i zawierają rzadkie wersje oraz dotąd niepublikowane utwory - zarówno wersje na żywo jak i studyjne. Data wydania:  21 lutego 2020 r.

  Remasteringiem zajął się długoletni współpracownik DIO - Wyn Davis, a Marc Sasso, który był autorem okładek do dwóch ostatnich albumów grupy, przygotował uaktualnione wersje okładek przy tym wydaniu.

  Wersje winylowe będą w wersjach 180g. Kolekcja dostępna jest także w limitowanej edycji, zawierającej dodatkowe, osobno wydrukowane kopie grafiki okładkowej. Jako bonus specjalny, na płycie dołączonej do albumu Magica, jest utwór "Electra" - jedyny ukończony kawałek na tworzoną przed śmiercią, nie wydaną płytę Magica 2.

  Wersje CD każdego z tych albumu od dawna nie były tłoczone. Te na nowo zremasterowane wersje zawierają poszerzone okładki oraz dodatkowe płyty z nie publikowanymi dotąd utworami. Poza wymienionym już utworem "Electra" (dołączony do albumu Magica), jest także: "Prisoner Of Paradise" (na Master Of The Moon). Poza tym na dodatkowych płytach są koncertowe wersje utworów z płyt, do tej pory nigdy niepublikowane.

  Wszystkie bonusowe utwory są dostępne na platformach streamingowych i wersjach cyfrowych. Poniżej linki do kilku z nich:
  •    "Man On The Silver Mountain" - nagranie koncertowe z trasy Angry Machines
  •    "Lord Of the Last Day" - nagranie koncertowe z trasy Magica
  •    "Holy Diver" - nagranie koncertowe z trasy Killing The Dragon
  •    "Heaven and Hell" - nagranie koncertowe z trasy Master Of The Moon

  Wendy Dio powiedziała: "Bardzo się cieszę z pracy z BMG, wytwórni, która ma pasję do rocka. Dzięki nim wszystkie albumy DIO pojawią się ponownie i zawierać będą sporo niespodzianek."

   

  added by: Olo
  source: Filip Sarniak

  DioBMGNiji Entertainment Group IncWyn DavisMarc SassoWendy Dio


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.