news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Deivos publikują drugi utwór z nadchodzącej płyty "Casus Belli"

  2019-11-20

  Już za chwilę, 29 listopada, nakładem Selfmadegod premierę swoją będzie miał nowy, szósty już krążek lubelskich death metalowych wymiataczy z Deivos zatytułowany "Casus Belli". Zespół opublikował dziś kolejny utwór do odsłuchu. Tym razem słuchamy "Nuclear Wind":

   

  "Casus Belli" to 8 numerów czystego death metalu w zarówno technicznym jak i klasycznym stylu, któremu zespół jest wierny od samego początku. Nagrania bębnów miały miejsce Roslyn Studio w marcu 2019, bas nagrywał Kamil w swoim studio domowym, a na nagrania gitar, wokali, a także miksy i mastering chłopaki wybrali się ponownie do studia Zed z Tomkiem Zalewskim za stołem. Okładkę zrobił Maciej Kamuda (prace dla m.in. Sleep, Coffins, Trauma, Pathology).

  Pełna tracklista:
  1. Casus Belli
  2. Parallel Gods
  3. Bitter End
  4. Victims
  5. Achiever of Nothing
  6. Ataraxy
  7. Nuclear Wind
  8. Prayer of Disavowed  www.facebook.com/Selfmadegod
  www.selfmadegod.com
  www.facebook.com/Deivos
  www.instagram.com/deivos_official/

  added by: Olo
  source: Hubert Banach / Deivos

  DeivosSelfmadegod


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.