news

the newest reviews

Mental Casket

Demo 2020 ___2020
Lubicie Death? Ten z czasów debiutu, siermiężny, toporny i co najważniejsze roztaczający woń świeżo rozkopanej cmentarnej ziemi. Jeśli tak, to bierzcie się za Mental Casket. Myślę, że ideą powołania do życia tego tworu była chęć złożenia hołdu twórcy "Scream Bloody Gore". Aby być sprawiedliwym muszę nadmienić, że od czasu ubiegłorocznego debiutanckiego demo, M...

Dwaal

Gospel of the Vile ___2020
Post metal i sludge/doom metal to modne ostatnio kierunki, ale, do cholery - koniecznie zróbcie w pierwszych rzędach jeszcze miejsce dla norweskiego Dwaal. Sam fakt, że ta płyta to debiut już robi wrażenie. To jest poziom, do którego większość zespołów dochodzi przez lata, a Dwaal mają na koncie przecież zaledwie jedną, wydaną własnym sumptem epkę, a wcześniej tylko jedno demo -...

news

 • The Skull (us) zamiast... Trouble na Hammer Of Doom 2019

  2019-10-09

  Organizatorzy festiwalu Hammer Of Doom poinformowali, że z udziału w tegorocznej edycji imprezy wycofała się amerykańska legenda sceny doom metalowej, czyli Trouble. Dla tych, którzy na festiwal się wybierają, strata to jednak niewielka, bo w zastępstwie zagra The Skull, którego frontmanem jest Eric Wagner, a basistą Ron Holzner, a set koncertowy składał się będzie tylko i wyłącznie z kawałków Trouble, ze szczególnym naciskiem na "Psalm 9". 

  14. edycja Hammer Of Doom odbędzie się w dniach 15 - 16 listopada w niemieckim Wurzburgu. Na scenie prócz The Skull pojawią się Uli Jon Roth, Antimatter, Orodruin, Crestfallen Queen, Atlantean Kodex, Scald, Swallow The Sun, Lord Vicar, Khemmis, Mirror Of Deception, Messa, Tanith, Iron Walrus i Thronehammer.

  www.facebook.com/Hammerofdoomfestival

  added by: Paweł Palica
  source: Hammer Of Doom Festival

  hammer of doomskullatlantean kodexscald


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.