news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Drugi album Capilla Ardiente (chi) w sprzedaży

  2019-09-20

  13 września miała miejsce premiera drugiego pełnowymiarowego albumu chilisjkich epic/doom metalowców z Capilla Ardiente, zatytułowanego "The Siege". Zespół, w którego skład wchodzą muzycy znani z Procession, Poema Arcanus i Atomic Aggressor, zarejestrował z myślą o nim cztery bardzo rozbudowane kompozycje, trwające łącznie 45 minut, wydanie całości powierzone zostało niemieckiej High Roller Records. 

   Tracklista:

   1. The Open Arms, The Open Wounds

  2. The Crimson Fortress

  3. The Spell of Concealment

  4. Fallen Alphas and the Rising Omega


  www.facebook.com/Capilla-Ardiente-276244682414001

  www.hrrecords.de

  added by: Paweł Palica
  source: Capilla Ardiente

  Capilla Ardientehigh roller recordssiegeprocession


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.