news

the newest reviews

Mortiferum

Disgorged from Psychotic Depths ___2019
Wyrobioną opinię dzięki świetnej demówce z 2017 przyszedł czas zweryfikować na pierwszym pełnoczasowym materiale. I choć brzmienie zostało teraz nieco odarte z wczesnej surowości to, w ostatecznym rozrachunku dostajemy jak najbardziej godną kontynuację dotychczasowej wizji studziennego death/doom metalu z mocnym piętnem fińskich wzorców. Zwraca uwagę telepiący bebechami i zdecydo...

Straight Hate

Black Sheep Parade ___2019
Jeżeli przebieraliście nerwowo nogami wypatrując premiery nowego krążka Straight Hate i z pewnym niepokojem czekaliście na to, jak zabrzmią najnowsze numery, w których, wedle zapowiedzi, miały pojawić się nawet elementy black metalu, to możecie odetchnąć z ulgą i bez najmniejszych obaw wrzucić płytę do odtwarzacza. Podobnie jak w przypadku debiutu, tak i tym razem mamy do czynien...

news

 • Ectoplasma (gre) w transie

  2019-09-18

  Grecy z Ectoplasma (w skład zespołu wchodzą muzycy znani między innymi z Vultur) mają coś dla tych z Was, którzy kochają odór oldschoolowego death metalu o poranku. Mowa tu o ich trzecim pełnowymiarowym albumie, zatytułowanym "White-Eyed Trance", który wydany zostanie - a jakże! - 31 października nakładem Memento Mori/Repulsive Echo. Słowa-klucze: Autopsy, Baphomet, Asphyx, Morta Skuld, Grave, Demigod. Chyba starczy? Jeśli nie, poniżej znajdziecie muzyczną wizytówkę tego piekielnego gruzowiska. 


  Tracklista:

  1. Eviscerated in the Howling Winds

  2. Psychomanteum Immolation

  3. White-Eyed Trance: Choronzonic Covenant

  4. The Oak Spewed Foul Whispers

  5. Ghostly Emanations in the Mortuary

  6. Alucarda, the Daughter of Darkness

  7. White-Eyed Trance: Ensnared in Devilry

  8. Skeletal Lifeforms

  9. Souls of Sacrifice (Devastation cover)

   

  www.facebook.com/Ectoplasma-1579524392276613

  www.memento-mori.es

  www.facebook.com/memento.mori.label 

  www.repulsiveecho.com

  www.facebook.com/repulsiveecho 

  added by: Paweł Palica
  source: Suspicious Activities PR

  ectoplasmamemento mori


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.