news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Hour Of Penance (it) - nowy singiel "Flames Of Merciless Gods"

  2019-09-11

  Włosi z Hour Of Penance opublikowali pierwszy utwór "Flames Of Merciless Gods" z nadchodzącej płyty "Misotheism", która ukaże się 25 października nakładem Agonia Records. Utwór jest dostępny pod postacią wideo z tekstem, tutaj:


  O tematyce nowego utworu, zespół mówi tak: "To numer o imperium zbudowanym na iluzorycznych wartościach, wycelowany przeciwko bogaczom, którzy żyją pozbawieni kontaktu z prawdziwym światem i wyznają pieniądz za jedyne bóstwo. To właśnie oni są 'rasą drani' [ang. bastard race], ponieważ ich lojalność dotyczy wyłącznie ich samych, a ich życie czerpie garściami z nierówności społecznych, które w swej zachłanności zdolni są eksploatować bez końca. Ostatecznie są tak wystraszeni i zawstydzeni swoją postawą, że decydują się na samobójstwo, unikając sprawiedliwości".

  Powstały w 1999 roku w Rzymie Hour Of Penance uchodzi za jeden z najbardziej intensywnych i utalentowanych zespołów death metalowych. Ich najnowszemu albumowi, "Misotheism", nie brakuje tej samej werwy i świadomego podążania za coraz lepszym brzmieniem, które przyczyniły się do rozpoznawalności grupy. "Tak jak w przypadku naszych ostatnich albumów, zaczęliśmy pracę nad tym z taką samą pasją i tym samym skupieniem, które towarzyszyły nam, kiedy nagrywaliśmy nasz debiutancki album", wyjaśnia zespół. "Nigdy nie braliśmy tego w jaki sposób potoczą się losy Hour Of Penance za rzecz przesądzoną; staraliśmy się kierować wysokimi standardami których oczekują od nas słuchacze ale też własnymi oczekiwaniami co do naszej muzyki". Ekscytacja z jaką formacją podchodzi do death metalu, nie pozbawiła jej jednocześnie twardego spojrzenia na to co robi: "Nigdy nie spodziewaliśmy się, że zajdziemy tak daleko jako zespół. Pomimo że nie odczuliśmy żadnej presji tworząc nowy album, podeszliśmy do końcowego efektu na chłodno, powierzając jego nagrania trzem różnym inżynierom dźwięku w trzech różnych studiach".     

  Wydawca zapowiada, że to co udało się osiągnąć na "Misotheism" z pewnością przerośnie oczekiwania wielu fanów określając "Misotheism" jako "dojrzałą dawkę smolistego i przepysznie brutalnego death metalu, który mógłby stanowić podkład dźwiękowy dla chylącego się ku niechybnemu upadkowi świata". "Praca nad tym albumem wyzwoliła w nas nowe pokłady kreatywności. Wierzymy w to że spodoba się słuchaczom tak samo jak nam", dodaje zespół.  

  Praca nad "Misotheism" toczyła się w trzech równych miejscach. Perkusją nagrano w Bloom Recording Studios (Włochy), gdzie zespół wykorzystał autu dużej przestrzeni studyjnej i olbrzymiego wyboru mikrofonów. Gitary, bas i wokale zarejestrowali w Kick Recording Studio (Włochy) razem z Marco Mastrobuono, który odpowiadał także za nagrania "Regicide" (2014) oraz "Cast The First Stone" (2017). Na koniec formacja udała się do Polski, by zmiksować i zmasterować "Misotheism" w Hertz Studio (Behemoth, Vader, Decapitated). Jak komentuje zespół: "Praca z braćmi Wisławskimi było jak dodanie wisienki na torcie. Dzięki ich profesjonalizmowi udało się uzyskać w pełni zadowalające brzmienie, bez konieczności pójścia na kompromisy".

  Okładkę albumu przygotował węgierski artysta, Gyula Havancsàk (Accept, Annihilator, Destruction, Ensiferum). Zdaniem formacji, "idealnie oddał klimat albumu".

   

  Hour Of Penance ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych - dwa pierwszy wydane przez Xtreem Music, dwa następne przez Unique Leader Records i trzy ostatnie przez Prosthetic Records. Przylgnęła do niego łatka wyjątkowego wykonawcy, jeśli chodzi o granie koncertów. Tych ostatnich zagrał bardzo wiele, występując na trasach koncertowych w Ameryce Północnej, Europie i Australii, u boku takich wykonawców jak Cannibal Corpse, Behemoth, Devildriver czy Misery Index. Nowy album, który ukaże się jesienią po raz pierwszy nakładem Agonia Records, również zostanie wsparty występami na żywo. W lipcu formacja zagrała podczas Metal Days Festival 2019 w Słowenii, a w grudniu wybiera się do Holandii, gdzie wystąpi na Eindhoven Metal Meeting 2019. Więcej koncertów zostanie ogłoszonych wkrótce.

  Utwory:
  1. Mass Crucifixion Of Kings    
  2. Blight And Conquer    
  3. Fallen From Ivory Towers    
  4. The Second Babel    
  5. Lamb Of The Seven Sins    
  6. Flames Of Merciless Gods  
  7. Sovereign Nation   
  8. Dura Lex Sed Lex    
  9. Iudex    
  10. Occult Den Of Snakes    
  Bonusowe utwry z edycji limitowanej:
  11. Misconception (demo 2007)    
  12. Slavery In A Deaf Decay (demo 2007)    
  13. Hierarchy Of The Fools (demo 2007)   

  Formaty:
  - jewelcase CD,
  - box CD (w środku slipcase, naszykwa i flaga),
  - czarny LP,
  - zadymiony, transparentny LP,
  - czerwony LP z czarnymi plamami,
  - koszulka.

  Nadchodzące koncerty:
  10.12.2019: Leeds @ Temple Of Boom, UK*
  11.12.2019: Nottingham @ The Angel Microbrewery, UK*
  12.12.2019: London @ Nambucca, UK*
  13.12.2019: Brighton @ The Green Door Store, UK*
  --
  13.12.2019 - Eindhoven Metal Meeting, NL
  *z Damim i Cryptic Shift

  Skład:
  Giulio Moschini - guitara
  Paolo Pieri - gitara, wokal
  Marco Mastrobuono  - bass
  Davide Billia - perkusja
  Przedsprzedaż:
  www.agoniarecords.com/hourofpenance

  Hour Of Penance on-line:
  Website: www.hourofpenance.net/
  Facebook: www.facebook.com/hourofpenance
  Twitter: twitter.com/HourofPenance
  Instagram: www.instagram.com/hourofpenanceofficial
  Spotify: sptfy.com/20Wh

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: tinyurl.com/agoniashop
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  Hour Of PenanceAgonia RecordsGyula HavancsàkHertz StudioBloom Recording StudiosKick Recording StudioMarco Mastrobuono


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.