news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Brian Werner opuszcza Vital Remains

  2019-09-02

   Wokalista Brian Werner na swoim profilu w portalu społecznościowym poinformował o opuszczeniu szeregów Vital Remains. Muzyk przyznaje, że nie była to łatwa decyzja, ponieważ poświęcił zespołowi ostatnie 7 lat życia. Jednak aktualnie musi skupić się na innych rzeczach. Werner był najdłużej urzędującym frontmanem w Vitalach, niestety nie nagrał on z zespołem żadnej płyty. Przypomnijmy, że ostatnią płytą Vital Remains jest "Icons of evil" wydana w 2007 roku i nagrana z Glenem Bentonem na wokalu. Zespół na razie nie wydał żadnego oświadczenia w tej sprawie i nie wiadomo kto zastąpi Wernera za mikrofonem.

  Warto dodać, że Brian Werner pełnił swego czasu funkcję Najwyższego Kapłana w Satanic Temple. 

   

   www.facebook.com/vital.remains.official/

  www.facebook.com/photo.php?fbid=10219193616171886&set=a.1125743624437&type=3&theater 

  added by: A
  source: Brian Werner

  vital remains


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.