news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Defomeathing Festival 2019 - pełny skład

  2019-08-29

  Na 14 września zaplanowana została trzecia edycja DP Fest. Pełny skład to: NEOLITH, MOANAA, EPITOME, FETOR oraz APATHEIA. Koncert odbędzie się w klubie "Vinyl" w Rzeszowie.

  NEOLITH (Death/Black Metal - Krosno)
  Bieszczadzka bestia działa niespiesznie. Jak kropla drążąca skałę – powoli, mozolnie i do celu. Kiedy budzi się z chwilowego letargu jej ryk jest bardziej niż donośny. To jeden z tych nielicznych zespołów które działają nieprzerwanie od powstania na początku lat 90-tych. Mimo niepowodzeń, wiatru w oczy, nigdy nie było mowy o składaniu broni.
  Zespół właśnie zakończył prace nad nowym albumem. Na pewno część nowego materiału usłyszymy w Rzeszowie.
  Panie i Panowie – gość specjalny trzeciej edycji DP Fest. - NEOLITH !! !! !!
  www.facebook.com/neolith/

  MOANAA (Post Metal - Bielsko-Biała)
  Dobrze znana ekipa z Bielska-Białej coraz bardziej znacząca swoją obecność na scenie. Na koncie wydawniczym dwa pełne albumy oraz EP'ka. W przygotowaniu nowy album. Koncertów niezliczona ilość. Ale nie wszędzie i z każdym.
  Niepowtarzalny klimat i atmosfera. Jesteś gotowy na podróż?
  www.facebook.com/Moanaaband

  EPITOME (Goregrind - Rzeszów)
  Czy klasykę goregrind z Rzeszowa trzeba jakoś specjalnie przedstawiać czy anonsować? Na własnym podwórku Epitome pokaże jak we właściwy sposób obijać zwłoki pod sceną swoim mechanicznym, metodycznym grindem.
  www.facebook.com/SupeROTic

  FETOR (Brutal Slamming Death Metal - Mysłowice)
  Zespół Fetor jest świeżo po wydaniu „Onset Of Horrendosity” (split z Crepitation)  który ukazał się w barwach Deformeathing Production zarówno w formie CD jak i limitowanej płyty vinylowej.
  Pomimo stosunkowo krótkiego stażu na scenie pod nazwą Fetor, band tworzą rozpoznawalni muzycy udzielający się w takich składach jak Bottom, Banisher, Nuclear Vomit, Darzamat czy Sphere.
  W przygotowaniu drugi pełny album który ukaże się pod banderą DP.
  www.facebook.com/fetorofficial

  APATHEIA (Black Metal – Mielec)
  Apatheia powstaje w 2016 roku w Mielcu. Debiutancki album „Konstelacja Dziur” ukazuje się w 2018 roku w barwach Godz Ov War. Więcej zostanie powiedziane 14.09. w Rzeszowie.
  www.metal-archives.com/bands/Apatheia/3540445706

  ------------------------------------------------------------------------
  Ceny biletów:
  20 zł: przedsprzedaż – tylko do 20.08.
  30 zł: przedsprzedaż – od 21.08 do 13.09.
  40 zł: w dniu koncertu

  Przedsprzedaż biletów tylko za pośrednictwem strony www.deformeathing.com
  Na ten koncert tradycyjnie przygotowane będą bilety kolekcjonerskie które będą do odebrania na bramce w dniu koncertu.
  -------------------------------------------------------------------------

   

  Pomysł organizacji własnej, regularnej imprezy w formule klubowej zrodził się na początku roku 2017. Na koncertach grają zespoły związane z DP oraz zaproszeni goście.

  Na pierwszej edycji zagrali: Trauma, Mord’A’Stigmata, Epitome, Terrordome, F.A.M.
  Druga edycja to udział: Bottom, Straight Hate, Youdash, Rotengeist, Shodan, Ape To God.

  Deformeathing Prod.:
  Website: www.deformeathing.com
  Facebook: www.facebook.com/deformeathing
  Bandcamp: www.deformeathing.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Deformeathing Production

  NeolithEpitomeFetorMoanaaApatheiaDeformeathing ProductionDeformeathing Fest


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.