news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Denial Of God (dk) - nowy album 25 października

  2019-08-29

  Duńscy specjaliści od horror black metalu z Denial Of God powracają ze swoim naprawdę długo wyczekiwanym trzecim albumem zatytułowanym "The Hallow Mass!". Jego wydaniem zajmą się wspólnie Hells Headbangers i Osmose Productions. Płyta ukazać się ma 25 października, a jej najlepszą zapowiedzią była wydana w czerwcu epka "The Shapeless Mass" (tytułowy track poniżej).

   

  Nagrania długograja miały miejsce w Berno Studio, tam, gdzie powstały obydwa dotychczasowe albumy i kilka epek zespołu. Znalazło się na nim siedem epicko długich kawałków o łącznym czasie 63 minut, a ściślej mówiąc - 6 utworów i jedno intermezzo, podkreślające niepodrabialny, filmowo-metalowy styl Denial Of God. Jak czytamy w notce prasowej z Hells Headbangers "... to filmowe podejście właśnie sprawia, że nowy album to ich najbardziej zróżnicowany materiał, a mocnym wyrazem tego jest już otwierający płytę, prawie-tytułowy, 15-minutowy utwów "Hallowmas", w którego środku pojawia się sekcja oparta wyłącznie na klawiszach - tym bardziej nietypowe, gdyż zespół ten dotychczas zawsze najdłuższe kawałki zostawiał na koniec płyt. "The Hallow Mass" kończy się natomiast bardzo bezpośrednim, ale za to pokręconym "The Transylvanian Dream". Pomiędzy tymi dwoma utworami trio niejako zrywa ze swoją firmową melancholią przez co materiał ten jest bardziej agreswny niż "Death and the Beyond", ale równocześnie zagłębia się bardziej w tę materię i odkrywa to samo, silne poczucice melancholii, zbudowanej na ich charakterystycznej horrorowej estetyce i teatralnej kreacji. Wszystko oczywiście wsparte niesamowitym bębnieniem Galheima. Frontman Ustumallagam dał kolejny majestatyczny występ, który podkreśla unikalną naturę Denial Of God: surowe, blackujące wokale, które nigdy nie popadają w bezsensowne darcie, ale pozwalają na zrozumienie tekstów i przdarcie się do świadomości słuchacza."

  Całość opatrzona została okładką Markusa Vespera, który dostarczył niezapomnianą grafikę do "Death and the Beyond".

   

  denial-of-god.bandcamp.com
  www.facebook.com/denialofgod
  www.denialofgod.net

  added by: Olo
  source: Hells Headbangers

  Denial Of GodHells HeadbangersOsmose ProductionsMarkus VesperBerno Studio


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.