news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Nergal, Ihsahn i in. udzielą się w blackmetalowym projekcie Matta Heafy'ego (Trivium)

  2019-07-18

  W wywiadzie dla Jameya Jasty wokalista Trivium, Matt Heafy, wyjawił, że pracuje nad blackmetalowym projektem nazwany Mrityu. Zaangażowani w niego mają być znani muzycy, w tym Nergal z Behemoth.

  W wywiadzie Matt Heafy powiedział: "Ihsahn teraz produkuje mój nowy blackmetalowy projekt nazwany Mrityu. Jest także współautorem kilku utworów. Mamy gotowe osiem albo dziewięć utworów. Będę chciał, żeby w każdej piosence zaśpiewał jakiś mój blackmetalowy bohater. Ihsahn zaśpiewa w paru kawałkach, a także Nergal i chyba Gaahl. Zamierzam też uderzyć do innych osób."

  Matt Heafy mówi, że Mrityu sięga swoimi inspiracjami do muzyki blackmetalowej lat 90., takich zespołów jak Darkthrone, wczesny Dimmu Borgir i Emperor. 


  Trivium jest w trakcie trasy koncertowej, promującej wydany w 2017 roku album "The Sin And The Sentence". Grupa niedawno wystąpiła w Krakowie na Mystic Festival.

  Behemoth tymczasem jesienią odbędzie trasę koncertową po Polsce w towarzystwie zespołów Zeal & Ardor, Whoredom Rife oraz In Twilight's Embrace.

  Zespoły wystąpią w następujących miastach:
      26 września (czwartek) – Wrocław @ A2
      27 września (piątek) – Poznań @ Hala MTP 2
      28 września (sobota) – Katowice @ Spodek
      29 września (niedziela) – Warszawa @ Hala Expo XXI
      2 października ( środa ) - Tallin @ Helitehas
      3 października ( czwartek ) - Ryga @ Palladium
      4 października ( piątek ) - Wilno @ Loftas
      5 października (sobota) – Gdańsk @ B90
      6 października (niedziela) – Kraków @ TAURON Arena Kraków

  added by: Olo
  source: terazmuzyka.pl

  MrityuNergalBehemothIhsahnEmperorMatt HeafyTriviumGaahlGorgoroth


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.