news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Nergal, Ihsahn i in. udzielą się w blackmetalowym projekcie Matta Heafy'ego (Trivium)

  2019-07-18

  W wywiadzie dla Jameya Jasty wokalista Trivium, Matt Heafy, wyjawił, że pracuje nad blackmetalowym projektem nazwany Mrityu. Zaangażowani w niego mają być znani muzycy, w tym Nergal z Behemoth.

  W wywiadzie Matt Heafy powiedział: "Ihsahn teraz produkuje mój nowy blackmetalowy projekt nazwany Mrityu. Jest także współautorem kilku utworów. Mamy gotowe osiem albo dziewięć utworów. Będę chciał, żeby w każdej piosence zaśpiewał jakiś mój blackmetalowy bohater. Ihsahn zaśpiewa w paru kawałkach, a także Nergal i chyba Gaahl. Zamierzam też uderzyć do innych osób."

  Matt Heafy mówi, że Mrityu sięga swoimi inspiracjami do muzyki blackmetalowej lat 90., takich zespołów jak Darkthrone, wczesny Dimmu Borgir i Emperor. 


  Trivium jest w trakcie trasy koncertowej, promującej wydany w 2017 roku album "The Sin And The Sentence". Grupa niedawno wystąpiła w Krakowie na Mystic Festival.

  Behemoth tymczasem jesienią odbędzie trasę koncertową po Polsce w towarzystwie zespołów Zeal & Ardor, Whoredom Rife oraz In Twilight's Embrace.

  Zespoły wystąpią w następujących miastach:
      26 września (czwartek) – Wrocław @ A2
      27 września (piątek) – Poznań @ Hala MTP 2
      28 września (sobota) – Katowice @ Spodek
      29 września (niedziela) – Warszawa @ Hala Expo XXI
      2 października ( środa ) - Tallin @ Helitehas
      3 października ( czwartek ) - Ryga @ Palladium
      4 października ( piątek ) - Wilno @ Loftas
      5 października (sobota) – Gdańsk @ B90
      6 października (niedziela) – Kraków @ TAURON Arena Kraków

  added by: Olo
  source: terazmuzyka.pl

  MrityuNergalBehemothIhsahnEmperorMatt HeafyTriviumGaahlGorgoroth


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.