news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Origin (usa) - reedycja pierwszych czterech albumów na płytach winylowych

  2019-07-18

  Agonia Records, wraz z amerykańskimi, technicznymi death metalowcami Origin, ogłasza reedycję czterech pierwszych albumów zespołu na płytach winylowych. Chodzi o: "Origin" (2000), "Informis Infinitas Inhumanitas" (2002), "Echoes of Decimation" (2005) i "Antithesis" (2008)”.  Dwa pierwsze albumy nigdy wcześniej nie ukazały się na płytach winylowych, natomiast pozostałe były dostępnie w bardzo małych nakładach. 

  Reedycja wpisuje się w serię "Origins of Origin", czyli cykl wydań poświęcony wczesnym dokonaniom Origin, których pierwszym owocem był album "Abiogenesis - A Coming Into Existence", wydany w maju. Na płycie znalazły się najwcześniejsze i niewydane do tej pory utwory Origin (z tej okazji ponownie nagrane przez założyciela grupy, Paul'a Ryan'a) oraz trudno dostępna debiutancka epka, w całości zremasterowana. W przypadku nadchodzącej reedycji, każe z wydań będzie dostępne wyłącznie w formacie winylowym (w wersji czarnej oraz limitowanej).

  "Jestem podekscytowany mogąc ogłosić ponowne wydanie naszych pierwszych czterech albumów na płytach winylowych", komentuje Paul Ryan. "To pierwszy raz kiedy 'Origin' i 'Informis Infinitas Inhumanitas' ukażą się w tym formacie. "Echoes Of Decimation" i "Antithesis" również będą ponownie wytłoczone, dla tych którym nie udało się zdobyć egzemplarza przy okazji oryginalnego wydania". 

   

  ORIGIN powstał dokładnie 4 lipca, 1997 w Topeka, Kansas. Jego założycielami byli wokalista i gitarzysta Ryan oraz niegrający już Jeremy Turner. Dołączył do nich basista Clint Appelhanz, wokalista Mark Manning i perkusista George Fluke. Wspólnie nagrali i sfinansowali wydanie swojej pierwszej epki, "A Coming Into Existence", która ukazała się rok później. Odzew na ich zaciekły, bezkompromisowy i misternie skomponowany death metal był na tyle pozytywny, że zapewnił im grę podczas trasy Death Across America z 1998, na której zagrali także Nile, Gorguts i Opressor. Niedługo później Fluke wypadł z zespołu; jego miejsce zajął perkusista John Longstreth (ex-Angel Corpse). Appelhanz również nie ostał się w zespole. Zamiast niego dołączył Doug Williams, były członek Cephalic Carnage. Tymi którzy pierwsi rozpoznali drzemiący w ORIGIN potencjał była firma Relapse Records, za sprawą której ukazały się wspomniane na wstępie, pierwsze cztery albumy grupy. 
  Z historycznego punktu widzenia, tak o poszczególnych albumach wypowiada się zespół:

  1. "Origin"
  "Byliśmy stanie w końcu wyrwać się poza granicę Kansas, grając trasę po całych Stanach Zjednoczonych i zyskując reputację jako kapela grająca na żywo. Powoli odseparowywaliśmy się naszych wcześniejszych dokonań, a wraz z tym zmieniało się nasze brzmienie, również za sprawą Jamesa Lee (wokal), który dołączył w drugiej połowie naszych występów poświęconych debiutowi".   

  2. "Informis Infinitas Inhumanitas"
  "Ten album jest szczególny, bo Origin ponownie zmienił swoje brzmienie (m.in perkusja uzyskała brzmienie staccato), a zespół wprowadzał coraz odważniejsze struktury w swoje utwory. Mike Flores (bass) i James zaczęli grać trasy z Origin podczas prac nad tym albumem. Uczyliśmy się tego kim jesteśmy jako zespół i tworzyliśmy nowy styl z nowymi członkami".

  3. "Echoes of Decimation"
  "Niestety mieliśmy wtedy więcej zmian składu niż byśmy chcieli, ale za to dodaliśmy nowe brzmienie gitar kiedy Clinton Appelhanz ponownie dołączył do zespołu (we wcześniejszych latach był naszym basistą). Zaczęliśmy stosować arpeggia i bardziej bezpośrednią perkusję. James King był wtedy perkusistą. Wytworzyły się z tego jedne z najbardziej narowistych brzmień w death metalu, przynajmniej w tamtym czasie". 

  4. "Antithesis"
  "To pierwszy album Origin w którym starzy członkowie powrócili by nagrać nowy album. Było to druga szansa nagrania najbardziej dewastującej muzyki na jaką było nas wtedy stać. Bazowaliśmy na tym czego udało nam się nauczyć w przeszłości i staraliśmy się przesunąć limity tego co potrafiliśmy dokonać na instrumentach przez zwiększenie tempa i bardziej dynamiczne struktury". 

  Po Relapse, zespół związał się z Nuclear Blast, a w 2011 ukazał się album "Entity". Został nagrany jako trio i wskoczył po raz pierwszy w karierze ORIGIN na listy Billboard; natomiast Ryan znalazł się na liście 25 najlepszych gitarzystów metalowych, stworzonej przez popularny serwis Metal Sucks. Trzyosobowa formuła jednak nie do końca odpowiadała zespołowi. Kolejny album został nagrany z pełnoprawnym wokalistą - do składu dołączył były członek Skinless, Jason Keyser. W międzyczasie ORIGIN związał się z Agonia Records. Nakładem tej ostatniej firmy, a także Nuclear Blast, ukazał się album "Omnipresent" w 2014. Natychmiast po wydaniu zespół wystąpił na trasach Summer Slaughter 2014 oraz All Things Dead. W nagrodę za ciężką pracę, album znalazł się na #10 miejscu notowania Billboard Heatseekers, co stanowiło najlepszy wynik do tej pory. ORIGIN nie kazał na siebie długo czekać i w 2017 wydał "Unparalleled Universe", ponownie nakładem Agonia Records i Nuclear Blast. Podczas gdy nadal był to najbardziej techniczny death metal jaki istnieje, ORIGIN wraz nową płytą wproadził kilka nowych elementów, a utwory takie jak "Invariance Under Transformation" oraz "Accident and Error" wprowadził na stałe do repertuaru utworów wykonywanych na żywo. Zgodnie z oczekiwaniami, krążek porozpychał się na listach Billboard, zajmując miejsca #3 (Top New Artist oraz Heatseeker Chart), #8 (Current Hard Music Albums), #35 (Current Rock Albums) i #108 (Top Current Albums). Warto wspomnieć, że najnowsze wydanie grupy, "Abiogenesis - A Coming Into Existence" (wydane w maju nakładem Agonia Records), pomimo iż było w całości poświęcone historii grupy, również wskoczyło na notowanie Billboard. Przez lata ORIGIN urósł i nabrał tempa. Od czasu skromnych początków w Kansas, stał się  jednym z największych i najważniejszych przedstawicieli technicznego death metalu. 

  Na temat przyszłości, ORIGIN mówi tak: "Będziemy wykonywać utwory z naszych pierwszych czterech albumów na żywo, podczas nadchodzącej trasy z Cryptopsy po Ameryce Południowej. Z Cryptopsy znamy się od późnych lat 90-tych, więc wspaniale będzie po raz pierwszy wspólnie wystąpić w tej części świata. Więcej ogłoszeń niebawem".  

  DOSTĘPNE FORMATY:
  Origin (2000) - czarny i czerwony winyl
  Informis Infinitas Inhumanitas (2002) - czarny i srebrny winyl
  Echoes of Decimation (2005) - czarny i niebieski winyl
  Antithesis (2008) - czarny i mleczny/transparentny winyl

  Aktualny skład Origin:
  Paul Ryan (gitara/wokal)
  John Longstreth (perkusja)
  Mike Flores (bass/wokal)
  Jason Keyser (wokal)

  Dyskografia:
  A Coming into Existence (1998)
  Origin (2000)
  Informis Infinitas Inhumanitas (2002)
  Echoes of Decimation (2005)
  Antithesis (2008)
  Entity (2011)
  Omnipresent (2014)
  Unparalleled Universe (2017)
  Abiogenesis - A Coming into Existence (2019)
  Przedsprzedaż:
  www.agoniarecords.com/originsoforigin

  Origin on-line:
  Facebook: www.facebook.com/Origin
  Twitter: twitter.com/originband
  Instagram: www.instagram.com/originband/
  YouTube: www.youtube.com/user/OriginOfficial

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: tinyurl.com/agoniashop
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  OriginAgonia Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.