news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Prace nad nowym albumem Pentacle (nl) ukończone

  2019-07-06

  Kilka dni temu weterani death metalu z Pentacle poinformowali, że przekazali już do wytwórni gotowy layout okładki do nowej płyty "Spectre of the Eight Ropes", której nagrania zrealizowali na początku marca w studio Toneshed Recording z Erwinem Hermsenem za konsolą. Tam także miała miejsce postprodukcja nowego materiału. Jak chwalili muzycy końcowy efekt: "Potężny, agresywny, ciężki i absolutnie pasujący do naszego brzmienia". Za okładkę odpowiada Manuel Tinnemans, Paul Verhagen za "klimatyczne" fotki, a całą okładkę poskładał do kupy Richard Schouten. Iron Pegasus Records zapowiada wydanie tego oczekiwanego od prawie półtorej dekady długograja na początek jesieni tego roku.

   

  www.pentacle.nl
  www.facebook.com/Pentacle-86420806112
  www.iron-pegasus.com
  www.facebook.com/ironpegasusrecords

  added by: Olo
  source: fb.com/Pentacle-86420806112

  PentacleIron Pegasus RecordsToneshed Recording StudioManuel Tinnemans


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.