news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Atlantean Kodex (ger) rozstaje się z gitarzystą

  2019-05-03

  Niemieccy heavy/doom metalowcy z Atlantean Kodex ogłosili, że zmuszeni są pożegnać się ze swoim gitarzystą prowadzącym, czyli Michaelem Kochem. Ten ostatni miał ostatnio coraz większe problemy z bólami stawów i w ostatnim czasie musiał przyjmować środki przeciwbólowe, by w ogóle móc wyjść na scenę, wreszcie zespół - mając w perspektywie nagranie nowej płyty i sporo koncertów - podjął wraz z Michaelem decyzję o zakończeniu długoletniej współpracy i rozpoczął poszukiwania jego następcy. Na plany związane z wydaniem trzeciego pełnowymiarowego albumu Atlantean Kodex, na co fani czekają już od 2013 roku, obecna sytuacja nie powinna wpłynąć. 

  www.facebook.com/Atlantean-Kodex-187524197964771 

  added by: Paweł Palica
  source: Atlantean Kodex

  atlantean kodexmichael koch


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.