news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Atlantean Kodex (ger) rozstaje się z gitarzystą

  2019-05-03

  Niemieccy heavy/doom metalowcy z Atlantean Kodex ogłosili, że zmuszeni są pożegnać się ze swoim gitarzystą prowadzącym, czyli Michaelem Kochem. Ten ostatni miał ostatnio coraz większe problemy z bólami stawów i w ostatnim czasie musiał przyjmować środki przeciwbólowe, by w ogóle móc wyjść na scenę, wreszcie zespół - mając w perspektywie nagranie nowej płyty i sporo koncertów - podjął wraz z Michaelem decyzję o zakończeniu długoletniej współpracy i rozpoczął poszukiwania jego następcy. Na plany związane z wydaniem trzeciego pełnowymiarowego albumu Atlantean Kodex, na co fani czekają już od 2013 roku, obecna sytuacja nie powinna wpłynąć. 

  www.facebook.com/Atlantean-Kodex-187524197964771 

  added by: Paweł Palica
  source: Atlantean Kodex

  atlantean kodexmichael koch


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.