news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Powrót Hell-Born; split z Offence na jesieni

  2019-04-23

  Nieco ponad tydzień temu, kultowa pomorska załoga Hell-Born oficjalnie ogłosiła swój powrót na scenę. Plany są bardzo konkretne - już na jesieni dostać mamy dwa nowe utwory zespołu, które znajdą się na zapowiedzianym przez Putrid Cult winylowym, 7" splicie z bytomskim Offence. Obok starych członków (Les, Baal, Jeff) za bębnami pojawi się Diabolizer znany z m.in. Throneum, Moloch Letalis czy Martwa Aura. Miejcie oko na ich profile społecznościowe - kolejne plany wydawnicze i koncertowe mają być publikowane na bieżąco.

  4 października 2019 Hell-Born zagrają jako jeden z supportów przed niemiecką legendą thrash - Protector na ich jedynym koncercie w naszym kraju, w stołecznej Hydrozagadce. Zobacz to wydarzenie na fb.


  www.facebook.com/Hell-Born-Official-565160940176007

  added by: Olo
  source: Eternal Death zine

  Hell-BornOffencePutrid Cult


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.