news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Powrót Hell-Born; split z Offence na jesieni

  2019-04-23

  Nieco ponad tydzień temu, kultowa pomorska załoga Hell-Born oficjalnie ogłosiła swój powrót na scenę. Plany są bardzo konkretne - już na jesieni dostać mamy dwa nowe utwory zespołu, które znajdą się na zapowiedzianym przez Putrid Cult winylowym, 7" splicie z bytomskim Offence. Obok starych członków (Les, Baal, Jeff) za bębnami pojawi się Diabolizer znany z m.in. Throneum, Moloch Letalis czy Martwa Aura. Miejcie oko na ich profile społecznościowe - kolejne plany wydawnicze i koncertowe mają być publikowane na bieżąco.

  4 października 2019 Hell-Born zagrają jako jeden z supportów przed niemiecką legendą thrash - Protector na ich jedynym koncercie w naszym kraju, w stołecznej Hydrozagadce. Zobacz to wydarzenie na fb.


  www.facebook.com/Hell-Born-Official-565160940176007

  added by: Olo
  source: Eternal Death zine

  Hell-BornOffencePutrid Cult


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.