news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Szczegóły nowego albumu Nucleus (usa), jeden utwór do odsłuchu

  2019-04-14

  Na 14 czerwca wyznaczona została premiera nowego albumu sc-fi death metalowców z Chicago - Nucleus. Album nosić będzie tytuł "Entity" i ukaże się na CD nakładem Unspeakable Axe Records i na LP nakładem Me Saco Un Ojo Records. Poniżej posłuchać możecie utworu tytułowego:

   

  "Entity" trwa ok. 40 minut i zawiera 8 utworów nietypowego death metalu. Jak opisuje go notka prasowa od wydawcy: Nucleus pogłębia na nim swoje wpływy i inspiracje podążając tropem swoich własnych dziwnych impulsów. Gęstwina zmiennych riffów, synkopowane wiązanki pozaziemskich harmonii, growle w pogłosach na wokalu dryfującym czasami w nietypowe, czyste partie, a do tego agresywna, dynamiczna sekcja rytmiczna.  To jest album, który nie rezygnuje z frontalnego ataku charakterystycznego dla tego gatunku, prowadzonego na swój własny sposób, ale równoczesnie jest to bardzo specyficzny album - bezkompromisowe słuchowisko opowieści z gatunku twardego science fiction.

  Album zdobi dwupanelowa grafika Adama Burke i będzie dostępny na CD, kasecie i w formatach cyfrowych dzięki Unspeakable Axe, a Me Saco Un Ojo dostarczy wersję winylową. Preordery mają wystartować pod koniec maja.

  Spis utworów:
  1 Arrival
  2 Entity
  3 Uplift
  4 Mobilization
  5 Approach
  6 Outpost
  7 Dominion
  8 Timechasm

   

  facebook.com/nucleusmetal/
  unspeakableaxerecords.com/
  unspeakableaxerecords.bandcamp.com/
  facebook.com/UnspeakableAxeRecords/
  twitter.com/UARMetal
  facebook.com/mesacounojo/

  added by: Olo
  source: Clawhammer PR

  NucleusUnspeakable Axe RecordsMe Saco Un Ojo Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.