news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Sins Of The Damned (chl) bije w Dzwon Śmierci

  2019-04-06

  3 maja nakładem coraz lepiej sobie radzącej Shadow Kingdom Records ukaże się debiutancki długograj chilijskich thrash/black metalowców z Sins Of The Damned, zatytłowany "Striking the Bell of Death". Ekipa z Santiago zmieściła na nim siedem kawałków, które - jak twierdzi sama wytwórnia - przypaść powinny do gustu fanom takich ekip jak Razor, Whiplash i Exciter czy bardziej współczesnych Desaster, Gospel of the Horns, Deathhammer i włoski Barbarian. Tak czy owak, sieką srogo, sprawdźcie sami.

   

   Tracklista:

  1 Striking the Bell of Death

  2 They Fall and Never Rise Again

  3 Take the Weapons

  4 The Lion and the Prey

  5 The Outcast (Sign of Cain)

  6 Victims of Hate

  7 Death's All Around You


  sinsofthedamned.bandcamp.com/

  www.shadowkingdomrecords.com

  www.facebook.com/shadowkingdomrecords

  www.shadowkingdomrecords.bandcamp.com 

  added by: Paweł Palica
  source: Shadow Kingdom Records

  sins of the damnedshadow kingdomchile


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.