news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Tenebris, Dira Mortis, R.O.D., Psychoneurosis i in. na Defense Festival

  2019-04-01

  Defense Records oraz TRDM booking zapraszają na Defense Festival, który odbędzie się w sobotę 25 maja 2019 w klubie Zet Pe Te na ulicy Dolnych Młynów w Krakowie.

  Dotychczas ogłoszone zespoły to Tenebris, Dira Mortis, R.O.D., Maggoth, Ulcer oraz Psychoneurosis.

  Bilety są już dostępne:
  - w cenie 39 zł - przedsprzedaż on-line tylko i wyłącznie poprzez Terrordome Store. Formy płatności: przelew tradycyjny, przelewy24.
  - w dniu koncertu w klubie Zet Pe Te - 49 zł
  - sprzedaż stacjonarna - informacje wkrótce

  Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/407792029984421


  Kilka słów bio od organizatorów dla nieświadmych:

  Psychoneurosis - narodzili się w 1991 roku i przez 10 lat początkowej działalności zarejestrowali mas  splitów, kaset, demówek i EPek oraz CD. Przez ten okres Psychoneurosis zagrał też ponad 100 koncertów w Polsce, Czechach i na Słowacji. Ostatni koncert zespołu odbył się w 2001. Po 15 latach od zakończenia Sonia zdecydował powrócić na scenę grindcorową i reaktywować zespół. Zaprosił do współpracy Janka oraz Laskiego (Bottom). Powrót zaowocował zagraniem koncertów w zachodniej Europie oraz nowym wydawnictwem "The Fall of Humanity".
  FB: fb.com/psychoneurosisgrind
  Live: www.youtube.com/watch?v=sdRlaoZYE70
  Live: www.youtube.com/watch?v=d6VWACMMuaQ

  Ulcer - obłąkany, nieprzewidywalny i chropowaty death metal. Pochodzą z Lublina i grają jakby ciągle były lata ’90. Na koncie 3 płyty, ostatnia z nich „Heading Below” wydana przez Arachnophobia Records.
  FB fb.com/Ulcerdeathmetal
  Stream: arachnophobiarecords.bandcamp.com/album/heading-below

  Maggoth - 100% energii, muzycznej pasji i sonicznego wpierdolu w bezkompromisowy sposób przekazywane słuchaczowi (najlepiej w formie live) tym właśnie jest i zawsze będzie Maggoth!
  FB: fb.com/Maggothrash

  R.O.D - thrash crew z Lublina. Środkowy palec dla wszystkich przez których na tej planecie jest nędznie. Szybko, mocno i vulgarnie. W Undergroundzie od 2005.
  FB: www.fb.com/razorofdeath
  Stream: rodthrashcrew.bandcamp.com/album/societykill
  YT: www.youtube.com/RODthrashcrew

  Dira Mortis - oldschoolowy death metal nawiązujący do kapel takich jak Grave czy Asphyx. Powstał w 1998 roku w Gorlicach i do dziś serwuje potężną dawkę mrocznego, śmierdzącego trupem metalowego zniszczenia. Zespół nagrał dotychczas wiele płyt oraz koncertował z kapelami takimi jak Marduk, Immolation, Parricide, Deformed, Antigama, Patologicum, Terrordome oraz Chaos Synopsis.
  FB: fb.com/diramortis
  Teledysk: www.youtube.com/watch?v=QGArsXm8oFI

  Tenebris - powstał w 1991 roku jako trio grające death metal. Z początku wszystko szło w kierunku mrocznych klimatów podbitych klawiszem, ale po rozpadzie pierwszego składu w 1998 zespół pożeglował w kierunku progresji, awangardy i poszukiwań. Obecnie w nowym składzie zespół promuje mini album "Legendarna" na którym śpiewa pierwszy raz po polsku i o Słowianach. Tenebris ma za sobą występy obok Cynic, Voivod oraz Fields of the Nephilim.
  FB: fb.com/TenebrisAlpha
  Strona: tenebris.eu
  Teledysk: www.youtube.com/watch?v=GjfOhJs9WJ4

  added by: Olo
  source: fb / defensemerch

  Defense FestivalTenebrisDira MortisR.O.D.MaggothUlcerPsychoneurosisDefense RecordsTRDM booking


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.