news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Nocturnus AD - premiera "Paradox" w maju, pierwszy singiel w streamingu

  2019-03-24

  Debiutancki album Nocturnus AD "Paradox" ukaże się nakładem Profound Lore Records 24 maja. Nocturnus AD to oczywiście zreformowany przez Mike'a Browninga legendarny Nocturnus z postanowieniem kontynuacji stylu, który wszyscy doskonale znają z "The Key". "Paradox" jest nie tylko muzyczną, ale także tematyczną kontynuacją tego kultowego krążka. Koncept nowej płyty podąża dalej za historią Dr. Allena Williama Magusa (aka Dr. Magus), naukowca zarażonego ciężko zarazą stworzoną do celów militarnych i utrzymującego się przy życiu dzięki stworzonemu przez siebie, specjalnemu bio-kombinezonowi. Są tu opisane wydarzenia następujące bezpośrednio po tych na "The Key".

  Browningowi towarzyszą muzycy znani już z After Death - innego zespołu, w którym kontynuował swoje nocturnusowe dziedzictwo  - czyli gitarzyści Demian Heftel i Belial Koblak, basista Daniel Tucker (ex-Obituary) oraz klawiszowiec Josh Holdren. Produkcją "Paradox" zajął się Jarrett Pritchard (pracował z m.in. Goatwhore, 1349, Gruesome, Wolvhammer) w New Constellation Studios, a okładką Timbul Cahyono (pracował dla m.in. Pyrexia, Avulsed, Terrorizer).

  Pierwszy udostępniony singiel to "Precession Of The Equinoxes":


  "Paradox" ukaże się na CD, LP, kasecie i w formatach cyfrowych. Preordery dostępne są tutaj: profoundlorerecords.com/nocturnusad/

  Spis kawałków na "Paradox":
  1. Seizing The Throne
  2. The Bandar Sign
  3. Paleolithic
  4. Precession of The Equinoxes
  5. The Antechamber
  6. The Return of The Lost Key
  7. Apotheosis
  8. Aeon of The Ancient Ones
  9. Number 9

   

  www.facebook.com/NocturnusAD
  www.profoundlorerecords.com
  www.facebook.com/profoundlorerecords
  www.profoundlorerecords.bandcamp.com
  www.instagram.com/profoundlorerecords

  added by: Olo
  source: Earsplit PR

  Nocturnus ADNocturnusProfound Lore Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.