news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Lord Vicar (int) - nowa płyta i koncert w Polsce

  2019-03-09

  Po kilku latach ciszy przypomina o sobie międzynarodowa doom metalowa supergrupa Lord Vicar, w której skład wchodzą między innymi przez były gitarzysta Reverend Bizarre Kimi Kärki oraz znany ze współpracy z Count Raven, Saint Vitus czy Terra Firma wokalista Chritus Linderson. Zakończyła ona już pracę nad swoim czwartym pełnowymiarowym albumem "The Black Powder", który ukaże się 3 maja nakładem niemieckiej The Church Within Records. Niestety żadnego z utworów z niego na razie w sieci nie udostępniono.

  Dobra wiadomość jest taka, że zespół wraz z Thronehammer w roli supportu pojawi się po premierze płyty w Polsce. Jedyny w naszym kraju koncert odbędzie się 7 maja w klubie Jambar w Szczecinie. Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ. 

   

  Tracklista "The Black Powder"

  I Sulphur, Charcoal and Saltpetre

  II Descent

  III World Encircled

  IV Levitation

  V The Temple in the Bedrock

  VI Black Lines

  VII Impact

  VIII Nightmare

  IX A Second Chance Including The Wagoner, My Soul Is Never Free, and Strict Master


  lordvicar.bandcamp.com

  www.doom-dealer.de

  added by: Paweł Palica
  source: The Church Within Records

  lord vicar


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.