news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Nowa EP od Father Befouled (usa)

  2019-03-09

  Father Befouled anonsują nowe wydawnictwo - tym razem małego formatu. Będzie to pięcio-utworowa epka zatytułowana "Holy Rotten Blood", która, zgodnie z zapowiedziami jest naturalną kontynuacją albumu "Desolate Gods" - pokręcone serpentyny death metalowych riffów, ekstremalnie niskie wokale i walcowate bębny w wykonaniu nowego pałkera zespołu - Amosa Rifkina, który dołączył do Father Befouled na początku zeszłego roku.

  Wydawca, Dark Descent nie podali dokładnej daty premiery, ale zapewnili, że "Holy Rotten Blood" będzie dostępne na CD na planowanej na przełom kwietnia i maja, pierwszej trasie po Europie, w ramach której Father Befouled zagrają m.in. na Netherlands Deathfest:

  30.04.2019 - Hamburg, Germany @ Bambi Galore
  01.05.2019 - Brussels, Belgium @ Magasin 4
  02.05.2019 - London, UK @ Boston Music Room
  03.05.2019 - Paris, France @ Gibus
  04.05.2019 - Tilburg, The Netherlands @ 013 venue – Netherlands Death Fest

   

  www.facebook.com/DarkDescentRecords
  www.darkdescentrecords.com

  added by: Olo
  source: Dark Descent Records

  Father BefouledDark Descent Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.