news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Entrapment (nld) zapowiada ostatni album

  2019-03-08

  Holenderski old school death metalowy z Entrapment anonsuje swój nowy - i zapowiadany jako ostatni - pełny album "Imminant Violent Death", który 11 maja wydać ma na CD, kasecie i w formacie cyfrowym Dawnbreed Records. Zgodnie z zapowiedziami, jak zwykle w ich przypadku mamy spodziewać się rozjuszonego death metalu z melancholijnymi i mrocznymi melodiami.

  Za okładkę odpowiada ponownie Marald van Haasteren (High on Fire, Wolfbrigade, Baroness, Victims).

   

  Tracklista "Imminent Violent Death"
  01. Mortality Unleashed
  02. Incantation of the Grotesque
  03. Sanctifying Putrescent
  04. Malicious Predominance
  05. Sacrilegious Congregation
  06. Imminent Violent Death
  07. Morbid Habitation
  08. Process of Dehumanization

  Za realizację nagrań i miksy odpowiada Fredde z Dirtybird Studios (Hoogeveen 2018)
  Mastering: Enormous Door Mastering, Texas

  Entrapment wystartował jako jednoosobowy projekt multiinstrumentalisty Michela Jonkera w 2010, ale w pełnym składem na koncerty, na których dzielili scenę z takimi tuzami jak Obituary, Sadistic Intent, Sonne Adam, Coffins, Asphyx czy Master. Swój ostatni koncert zagrają 11 maja 2019 na Graveland Open Air (www.graveland-fest.com).

  entrapment2.bandcamp.com/
  www.facebook.com/entrapmentdeathmetal/
  www.dawnbreed.com

  added by: Olo
  source: Anubi Press

  EntrapmentDawnbreed RecordsMichel JonkerMarald van HaasterenDirtybird Studios


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.