news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Saint Vitus zapowiada nową płytę

  2019-02-28

   Siedem lat po wydaniu swojej poprzedniej płyty "Lillie: F-65" klasycy doom metalowej sceny z Saint Vitus zamierzają wydać nowego długograja. Krążek zatytułowany po prostu "Saint Vitus" ma się ukazać 17 maja, obowiązki wokalisty ponownie przejął Scott Reagers, a zupełnie nową postacią w składzie zespołu jest basista Pat Bruders (znany z m.in. Down i Crowbar). Na Bandcampie udostępniony został już pierwszy numer z płyty - "12 Years In The Tomb". 


  Tracklista:

  1. Remains

  2. A Prelude to...

  3. Bloodshed

  4. 12 Years In The Tomb

  5. Wormhole

  6. Hour Glass

  7. City Park

  8. Last Breath

  9. Useless

   

  Obecny skład zespołu:

  Dave Chandler - gitara

  Henry Vasquez - perkusja

  Scott Reagers - wokal

  Pat Bruders - bas


  saintvitus.bandcamp.com/

  added by: Paweł Palica
  source: Saint Vitus

  Saint Vitus


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.