news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Uli Jon Roth i Scald na Hammer of Doom 2019

  2019-02-14

  Były gitarzysta Scorpions Uli Jon Roth (wraz ze swoim zespołem) będzie headlinerem pierwszego dnia tegorocznej edycji festiwalu Hammer Of Doom, a na jego set mają się złożyć przede wszystkim kawałki z wczesnych płyt weteranów niemieckiej sceny hard rockowej. Wiadomo też już, że wcześniej na scenie pojawi się legendarna rosyjska epic/doom metalowa formacja Scald, której wokalistą na tę okazję będzie Felipe z chilijskiego Procession (poniżej znajdziecie cover "Nightsky" w wykonaniu jego macierzystego zespołu), a także niemiecki doom metalowy Mirror Of Deception. 

   Impreza odbędzie się w dniach 15 - 16 listopada w niemieckim Wurzburgu. Kolejne nazwy zespołów, które na niej zagrają, ogłaszane będą wkrótce.

   

   

  www.facebook.com/hammerofdoomfestival

  added by: Paweł Palica
  source: Hammer Of Doom

  uli jon rothscaldmirror of deceptionprocession


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.