news

the newest reviews

Mortiferum

Disgorged from Psychotic Depths ___2019
Wyrobioną opinię dzięki świetnej demówce z 2017 przyszedł czas zweryfikować na pierwszym pełnoczasowym materiale. I choć brzmienie zostało teraz nieco odarte z wczesnej surowości to, w ostatecznym rozrachunku dostajemy jak najbardziej godną kontynuację dotychczasowej wizji studziennego death/doom metalu z mocnym piętnem fińskich wzorców. Zwraca uwagę telepiący bebechami i zdecydo...

Straight Hate

Black Sheep Parade ___2019
Jeżeli przebieraliście nerwowo nogami wypatrując premiery nowego krążka Straight Hate i z pewnym niepokojem czekaliście na to, jak zabrzmią najnowsze numery, w których, wedle zapowiedzi, miały pojawić się nawet elementy black metalu, to możecie odetchnąć z ulgą i bez najmniejszych obaw wrzucić płytę do odtwarzacza. Podobnie jak w przypadku debiutu, tak i tym razem mamy do czynien...

news

 • Uli Jon Roth i Scald na Hammer of Doom 2019

  2019-02-14

  Były gitarzysta Scorpions Uli Jon Roth (wraz ze swoim zespołem) będzie headlinerem pierwszego dnia tegorocznej edycji festiwalu Hammer Of Doom, a na jego set mają się złożyć przede wszystkim kawałki z wczesnych płyt weteranów niemieckiej sceny hard rockowej. Wiadomo też już, że wcześniej na scenie pojawi się legendarna rosyjska epic/doom metalowa formacja Scald, której wokalistą na tę okazję będzie Felipe z chilijskiego Procession (poniżej znajdziecie cover "Nightsky" w wykonaniu jego macierzystego zespołu), a także niemiecki doom metalowy Mirror Of Deception. 

   Impreza odbędzie się w dniach 15 - 16 listopada w niemieckim Wurzburgu. Kolejne nazwy zespołów, które na niej zagrają, ogłaszane będą wkrótce.

   

   

  www.facebook.com/hammerofdoomfestival

  added by: Paweł Palica
  source: Hammer Of Doom

  uli jon rothscaldmirror of deceptionprocession


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.