news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Mystifier (bra) - kolejny utwór z nadchodzącej płyty udostępniony

  2019-02-14

  8 marca nakładem Season of Mist ukazuje się nowy długograj brazylijskich, black metalowych weteranów z Mystifier zatytułowany "Protogoni Mavri Magiki Dynasteia". W grudniu wytwórnia udostępniała utwór "Weighing Heart Ceremony", a teraz dostajemy do odsłuchu "The Six Towers of Belial's Path":  Jak opowiada gitarzysta Beelzeebubth: "Dziś są moje urodziny moi drodzy metalowi bracia i Wy też dostaniecie prezent (z Ciemności). Uczcijmy ten dzień przy dźwiękach kolejnego utworu z nowej płyty, którą Season Of Mist wyda 8 marca. Niech ten dzień będzie cudowny i obyśmy mogli razem świętować jeszcze kolejne 1666 urodzin przez wiele lat. Nie zapominajcie jednak o tym, że macie dziś przed sobą jedno wyzwanie - podążać za sześciowa wieżami ścieżką Beliala!"

   Tracklista:
  1. Protogoni Mavri Magiki Dynasteia (4:34)
  2. Weighing Heart Ceremony (5:05)
  3. Witching Lycanthropic Moon (5:27)
  4. Akhenaton (Son Mighty Sun) (4:48)
  5. Six Towers of Belial's Path (4:14)
  6. Demoler las Torres del Cielo (en nombre del Diablo) (4:12)
  7. Soultrap Sorcery of Vengeance (5:26)
  8. (Introcucione d’la Melodia Mortuoria) Thanatopraxy (6:14)
  9. Al Nakba (666 days of War) (5:03)
  10. Chiesa dei Bambini Molestati (5:02)
  Total: 50:05

  Miejsce nagrań: Darkside Studio
  Produkcja: Do’Urden
  Miksy: Beelzeebubth and Do’Urden
  Mastering: Neto Grous, Absolute Master Studio

  Line-up:
  Do’Urden: vocals, bass, keyboard
  Beelzeebubth: backing vocals, guitar
  Warmonger: drums, percussion

  Gościnny udział:
  Prurient i Jim Mutilator (ex-ROTTING CHRIST i ex-VARATHRON) w "Protogoni Mavri Magiki Dynasteia".
  Intro autorstwa Proscriptora McGoverna (ABSU) w "Witching Lycanthropic Moon”

  Przedsprzedaż: smarturl.it/MystifierProtogoni

  Dostępne formaty: CD Digipak oraz winyle w różnych wersjach kolorystycznych.

   

  www.facebook.com.br/Mystifier666
  www.mystifier.com.br
  www.mystifierofficial.bandcamp.com
  www.instagram.com/mystifier666

  added by: Olo
  source: Season of Mist

  MystifierSeason of Mist


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.