news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Mephorash (swe) uderzy w kwietniu

  2019-02-08

  Szwedzcy black metalowcy z Mephorash zapowiedzieli na 18 kwietnia premierę swojego najnowszego, czwartego już długograja. Krążek zatytułowany "Shem Ha Mephorash" wydany zostanie w formie LP, CD, MC i cyfrowej przez Shadow Records, a muzycy - znani między innymi ze składów Malign i Ofermod - zabiorą słuchacza w trwającą 74 minuty ezoteryczną podróż przez utrzymane zazwyczaj w średnich tempach odcienie czarciego metalu. Dźwiękową zapowiedź tejże znajdziecie poniżej. 

  Biuro podróży Mephorash proponuje:

  1. King of Kings, Lord of Lords

  2. Chant of Golgotha

  3. Epitome I Bottomless Infinite

  4. Sanguinem

  5. Epitome II The Amrita of Vile Shapes

  6. Relics of Elohim

  7. 777_ Third Woe

  8. Shem Ha Mephorash

  www.facebook.com/Mephorash

  Shop: helterskelterproductions.bandcamp.com/​​​

  added by: Paweł Palica
  source: Regain Records

  mephorashshadow recordsregain


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.