news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Warfist (pl) zaprasza na release-party "Grünberger"

  2019-02-03

  1 marca w klubie studenckim "WySPa" w Zielonej Górze odbędzie się koncert, na którym po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowana zostanie na żywo trzecia płyta lokalnych black/thrash metalowców z Warfist, zatytułowana "Grünberger". Na scenie pojawią się także Deathstorm oraz Taran (szczegóły TUTAJ).

   

   Sam krążek, którego koncepcja oparta jest na mrocznych kartach historii Zielonej Góry/Grünberga i składa się z dziesięciu historii – od początków miasta Zielona Góra, do zakończenia II wojny światowej, ukaże się 27 lutego nakładem Godz Ov War Productions. Jego dźwiękową wizytówką jest lyric video do utworu "Death by the Cleansing Fire".

  Arsenał:
  1. Black Army
  2. The Chapel of Death
  3. Feasting on Dead Bodies.mp3
  4. The Burning Flames of Ignorance
  5. Slay, Swive and Devour
  6. The Punishment
  7. Death by the Cleansing Fire
  8. Grunberger (Drinking with the Devil)
  9. March of Death
  10. Atrocious Saviour

  www.facebook.com/warfisthorde
  www.facebook.com/GodzOvWar
  godzovwar.com

  added by: Paweł Palica
  source: Godz Ov War

  warfistgodz ov war


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.