news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Embrional - "Evil Dead" w całości do odsłuchu

  2019-01-06

   Trzeci album Embrional "Evil Dead" jest już dostępny w całości do odsłuchu. Premiera 11.01. wraz z rozpoczęciem trasy koncertowej z Witchmaster i Brudny Skurwiel.

  Intensywnie, treściwie, złowrogo. Tak rozpoczyna się 2019 rok w wykonaniu Embrional. W sieci można już posłuchać trzeciego dużego albumu Skullrippera i spółki, pt. "Evil Dead". To niespełna czterdzieści minut death metalu silnie zakorzenionego w gatunkowej tradycji, a z drugiej strony coraz silniej akcentującego indywidualne podejście.

  Po czterech latach od premiery świetnego "The Devil Inside" i licznych przetasowaniach w składzie, zespół powraca silniejszy i bardziej głodny krwi. Tę determinację oddaje osiem numerów z "Evil Dead", osiem śmierćmetalowych ciosów, udowadniających, że pozycja Ślązaków w czołówce polskiego death metalu jest niczym nie zagrożona.

  Za brzmienie płyty odpowiada Arek "Malta" Malczewski (Behemoth, Azarath i wiele innych), a autorem okładki, na miarę klasyków gatunku, jest profesjonalista w każdym calu, Too Many Skulls (by Raf The Might) czyli Rafał Wechterowicz.

   

  Trasa promująca album rozpocznie się w dniu premiery, 11 stycznia w Gliwicach.

  XX years of Violence & Blasphemy
  Witchmaster, Embrional, Brüdny Skürwiel

  11.01. Gliwice, Mrowisko
  12.01. Łódź, Magnetofon
  13.01. Gdynia, Ucho
  14.01. Warszawa, VooDoo
  15.01. Lublin, Graffiti
  16.01. Rzeszów, Vinyl
  17.01. Wrocław, Liverpool
  18.01. Poznań, U Bazyla
  19.01. Zielona Góra, Wyspa

  bilety:
      40zł (przedsprzedaż)
      50zł (w dniu koncertu)
  dostępne online na lefthandsounds.org/bilety oraz w stałych punktach sprzedaży w poszczególnych miastach

   

  www.embrional.com
  www.fb.com/embrional

  added by: Olo
  source: Left Hand Sounds

  EmbrionalToo Many SkullsRafał WechterowiczArek


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.