news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Crimson Moon (usa/de) ogłaszają kolejnego gościa na swojej nowej płycie

  2018-12-30

  Stacjonujący obecnie w Niemczech (a pochodzący ze Stanów) black metalowi okultyści z Crimson Moon kończą właśnie nagrania swojego nowego długograja "Mors Omnia Vincit", którego wydaniem zająć się ma Debemur Morti Productions. Zespół ogłosił właśnie udział trzeciego gościa na swoim albumie (wcześniej ujawnili, że pojawili się na nim Lord Angelslayer z Archgoat oraz Proscriptor z Absu):

  "Nagrania Mors Omnia Vincit zbliżają się już do końca, a trzecim gościem, który ma udział w jego powstaniu jest Ixithra z Demoncy, który ponownie pojawia się u nas z gościnnymi wokalami w utworze "Upon the Pale Horse". Ixithra, który udzielał nam już swojego głosu w kawałku "Urilian Worm" na poprzednim albumie "Oneironaut" miał także swój udział w nagraniu gitar na epkę "Xepera Xeper Xeperu", a także grał z nami w 2007 na koncertach w Stanach i Meksyku. W międzyczasie rozpoczęliśmy miksy w  Wormhole Studios i dotychczasowe rezultaty są więcej niż satysfakcjonujące".

  Wcześniej zespół zapowiadał, że "nowy album zawierać będzie 7 utworów opartych na tematyce Śmierci, w aspekcie jej nieuchronności, otrzeźwiającego wpływu i wszechwładzy nad wszystkim co związne jest z naszym życiem. Pod kątem muzycznym materiał ten wypełnia złowieszcza aura, idealnie wpasowująca się w mroczny okres tego roku. Wszelkie nasze wysiłki zmierzały ku temu, abyśmy byli pewni, że będzie to najsilniejsza produkcja Crimson Moon w naszej karierze."  crimsonmoonxeper.bandcamp.com
  www.facebook.com/Crimsonmoonxeper

  added by: Olo
  source: Debemur Morti Productions

  Crimson MoonDebemur Morti ProductionsLord AngelslayerArchgoatProscriptorAbsuIxithraDemoncyWormhole Studios


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.