news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Order Of The Nameless Ones (usa) - debiutancki album w całości do odsłuchu

  2018-12-05

  W ten piątek, 7 grudnia, nakładem Iron Bonehead Productions ukazuje się na CD i 12" winylu debiutancki album Order Of The Nameless Ones "Utter to Me the Word of Wrath". To amerykańskie, anonimowe, death/black metalowe trio ujawniło się w podziemiu po raz pierwszy w 2014 za sprawą swojego cztero-utworowego demo. Jak czytamy w info prasowym: Cztery lata spędzone na pracy nad debiutanckim długograjem nie poszły na marne i na "Utter to Me the Word of Wrath" dostajemy osiem numerów ujarzmionego chaosu i bezbłędnie dostrojonej siły zniszczenia, gdzie wszystko kipi wręcz wrogością do ludzkości. Brzmi to jak numery Grave Upheaval grane przez Morbid Angel z okresu "Formulas ..." - hipnotyczny, doomowaty black death, ziejący niczym otchłań, od której nie możesz oderwać wzroku.

  Całości posłuchać można poniżej:


   

  www.facebook.com/IronBoneheadProductions
  ironboneheadproductions.bandcamp.com
  www.ironbonehead.de

  added by: Olo
  source: Decibel Magazine

  Order Of The Nameless OnesIron Bonehead Productions


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.