news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Faceless Burial (aus) - nowy minialbum już w grudniu

  2018-11-13

  Blood Harvest Records i Helter Skelter Productions, we współpracy z Me Saco Un Ojo wyznaczyły 7 grudnia jako datę międzynarodowej premiery nowego minialbumu australijskiego Faceless Burial "Multiversal Abattoir" na CD, 12" winylu i kasecie.

  Jak czytamy w notce prasowej: "Kując żelazo póki gorące, australijskie trio na "Multiversal Abattoir" idzie ścieżką wyznaczoną na tegorocznym, pełnoczasowym debiucie "Grotesque Miscreation" (Blood Harvest) szlifując swoje ostrza do jeszcze bardziej ekstremalnego poziomu, uzyskując niewyobrażalną, death metalową moc. Jest tu i nieustający mrok i doskonałe brzmienie utrzymane w zróżnicowanych wzorcach death metalowej tradycji - od brejowatego grind w fińskim stylu z początku lat 90-tych, przez pełną wirów kipiel klasycznej Tampy, wybuchową wściekłość starej Brazylii, aż po atonalne zakręty Immolation i kakofoniczne jaskinie eksplorowane przez Incantation.

  I znów, w tym całym bagażu wpływów i solidnych podstaw, Faceless Burial emanują na "Multiversal Abattoir" swoją własną, niepowtarzalną charyzmą, co dużej mierze jest zasługą struktur samych utworów - nieustannie skręcających, nie popadających nigdy w stagnację, w każdym utworze udając się w inną wyprawę speleologiczną. Nie jest to bezmyślny, ciągły blast, ale raczej twór nieustannie przyjmujący nowe, nieprzyjemne kształty, które zostają poszatkowane i przepuszczone przez autentyczną, tytułową Wielowymiarową Rzeź. Nie wspominając już nic o absolutnie potężnej produkcji, która, jak już zostało wspomniane, została idealnie zbalansowana pomiędzy klasycznymi, death metalowymi szkołami - ciętą i czytelną, a mulistą i cuchnącą.
  "

  Pierwszego udostępnionego utworu - "Piteous Sepulchre (of Amentia)" możecie posłuchać poniżej:

  Na Bandcampie Blood Harvest możecie już zamawiać wersję na CD, kasecie lub po prostu, tylko cyfrową.

  Za widoczną poniżej okładkę odpowiada ten sam australijski artysta co w przypadku debiutu, czyli Xavier Irvine, który robił też miksy tego materiału.


  bloodharvestrecords.bandcamp.com/album/multiversal-abattoir
  shop.bloodharvest.se/?s=faceless+burial&post_type=product

  added by: Olo
  source: Blood Harvest

  Faceless BurialBlood Harvest RecordsHelter Skelter ProductionsMe Saco Un Ojo


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.