news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • The Order Of Apollyon (gbr) - nowy album udostępniony w całości, jutro premiera

  2018-10-25

  Już jutro, 26 października, nakładem Agonia Records swoją premierę ma trzeci album The Order Of Apollyon - "Moriah". Wytwórnia właśnie upubliczniła całość na youtube:


  The Order Of Apollyon powstał w 2008 z inicjatywy byłych muzyków Aborted, BST (również ex-Aosoth, VI) oraz Dana Wilding'a (Carcass). Na przestrzeni dwóch albumów, debiutanckiego "The Flesh" (2010) oraz "The Sword And The Dagger" (2015), formacja dała się poznać dał jako death metalowy projekt z black metalowym zacięciem. W 2018 zespół powraca w nowym składzie. Do BST dołączyli muzycy znani z francuskiej sceny black metalowej, a w tym muzycy Hell Militia, Temple Of Baal, Merrimack oraz Decline Of The I. Jak komentuje BST: "Moriah to spójny i dojrzały album, który powstał jako efekt pracy w pełni zaangażowanych muzyków. Przełożyło się to na potężny zastrzyk twórczy".

  "Moriah" został nagrany, zmiksowany i poddany masteringowi w BST Studio. Perkusję nagrano w Studio de Saint-Loup. Okładkę przygotował Vincent Lécuyer.

  Formaty albumu:
  - Digipack CD.
  - Czarny LP.
  - Czerwony LP.
  - T-shirt.
  - Pliki cyfrowe.

  Przedsprzedaż: agoniarecords.com/moriah

  Utwory:
  1. The Lies Of Moriah
  2. Rites Of The Immolator
  3. Grey Father
  4. The Cradle
  5. The Original Cries Of Jerusalem
  6. Trident Of Flesh
  7. Soldat
  8. A Monument

  Skład:
  BST - gitary, wokal
  SR - gitary, wokal
  AK - bass, wokal
  JZ - perkusja

   

  www.facebook.com/theorderofapollyon/
  www.instagram.com/theorderofapollyonofficial/
  agoniarecords.com/
  www.facebook.com/agoniarecords
  agoniarecords.bandcamp.com/

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  The Order Of ApollyonAgonia RecordsBST StudioStudio de Saint-LoupVincent Lécuyer


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.