news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • The Order Of Apollyon (gbr) - nowy album udostępniony w całości, jutro premiera

  2018-10-25

  Już jutro, 26 października, nakładem Agonia Records swoją premierę ma trzeci album The Order Of Apollyon - "Moriah". Wytwórnia właśnie upubliczniła całość na youtube:


  The Order Of Apollyon powstał w 2008 z inicjatywy byłych muzyków Aborted, BST (również ex-Aosoth, VI) oraz Dana Wilding'a (Carcass). Na przestrzeni dwóch albumów, debiutanckiego "The Flesh" (2010) oraz "The Sword And The Dagger" (2015), formacja dała się poznać dał jako death metalowy projekt z black metalowym zacięciem. W 2018 zespół powraca w nowym składzie. Do BST dołączyli muzycy znani z francuskiej sceny black metalowej, a w tym muzycy Hell Militia, Temple Of Baal, Merrimack oraz Decline Of The I. Jak komentuje BST: "Moriah to spójny i dojrzały album, który powstał jako efekt pracy w pełni zaangażowanych muzyków. Przełożyło się to na potężny zastrzyk twórczy".

  "Moriah" został nagrany, zmiksowany i poddany masteringowi w BST Studio. Perkusję nagrano w Studio de Saint-Loup. Okładkę przygotował Vincent Lécuyer.

  Formaty albumu:
  - Digipack CD.
  - Czarny LP.
  - Czerwony LP.
  - T-shirt.
  - Pliki cyfrowe.

  Przedsprzedaż: agoniarecords.com/moriah

  Utwory:
  1. The Lies Of Moriah
  2. Rites Of The Immolator
  3. Grey Father
  4. The Cradle
  5. The Original Cries Of Jerusalem
  6. Trident Of Flesh
  7. Soldat
  8. A Monument

  Skład:
  BST - gitary, wokal
  SR - gitary, wokal
  AK - bass, wokal
  JZ - perkusja

   

  www.facebook.com/theorderofapollyon/
  www.instagram.com/theorderofapollyonofficial/
  agoniarecords.com/
  www.facebook.com/agoniarecords
  agoniarecords.bandcamp.com/

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  The Order Of ApollyonAgonia RecordsBST StudioStudio de Saint-LoupVincent Lécuyer


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.