news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Totenmesse (pl) - drugi utwór do odsłuchu i przedsprzedaż

  2018-10-23

  2 listopada nakładem Pagan Records ukaże się debiutancki długograj małopolskiego Totenmesse "To". Zespół powstał w 2016 roku i już rok później nagrał swoje pierwsze demo. W składzie znajdziemy Stawrogina i Priesta (tak, to ci z Odraza i Massemord), a towarzyszą im Rzułty (były gitarzysta takich formacji jak m.in. Hell United, Stillborn, czy Deception), Bartollo (były basista Hell United i Ortank) oraz kolejny, były muzyk Hell United - Void (gitara). Ich debiutancki pełniak zawiera siedem nowych utworów oraz cover “21st Century Schizoid Man” King Crimson i mogliśmy z niego posłuchać wcześniej utworu "Istne gówno duszą cuchnie". Teraz mamy okazję zapoznać się z "Kaiser Tot":

   

  "To" został nagrany w Roslyn Studio. Haldor Grunberg z Satanic Audio (Behemoth, Thaw, Sunnata) był odpowiedzialny za mix i mastering. Okładkę i layout zrobił Sars (Furia, Wędrowcy~Tułacze~Zbiegi).

  Lista utworów:
  1. Pusty dzwon
  2. Istne gówno dusza cuchnie
  3. Zamarzło
  4. 21st Century Schizoid Man
  5. Kaiser Tot
  6. Luna
  7. Cienie wzbijane palcami
  8. To

  Album ukaże się nakładem Pagan Records 2 listopada 2018 w następujących formatach:
  Jewelcase CD
  Digital
  LP Gatefold (regularny czarny winyl)
  LP Gatefold (biały winyl limitowany do 100 egz.)
  LP Gatefold (fioletowy winyl limitowany do 100 egz.)

  Przedsprzedaż jest już dostępna w sklepie wydawcy i na Bandcampie.

   

  www.facebook.com/Totenmesse/
  paganrecords.bandcamp.com
  pagan-records.com/

  added by: Olo
  source: Pagan Records

  TotenmessePagan RecordsRoslyn StudioSatanic AudioOdrazaMassemordHell UnitedSars


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.