news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Obscenity (ger) - szczegóły nowego albumu

  2018-10-16

  Od ostatniego długograja "Retaliation" niemieckich weteranów death metal z Obscenity zaszło w ich szeregach nieco zmian. Najbardziej oczywiste to dołączenie nowego wokalisty - Manuela Siewerta (z December Flower) oraz nowego basisty - Davida Speckmanna (z Burial Vault). Obydwaj zaliczyli swój debiut na nowym albumie zatytułowanym "Summoning The Circle", który nagrywany był w studio Soundlodge z ich wieloletnim producentem Joergem Ukenem oraz w prywatnym studio gitarzysty zespołu - Christopha Weertsa. Miksy i mastering robił im  Christoph Brandes w swoim Iguana Studio (Necrophagist, Spheron, Maladie). Ostateczny rezultat to rzecz jasna klasyczny, brutalny death metal z mocnym kopniakiem, a premiera "Summoning The Circle" została przez Apostasy Records wyznaczona na 7 grudnia. Ma to być idealny start na 30-lecie Obscenity, które przypada na przyszły rok.

   

  Pełna tracklista:
  01. Used And Abused
  02. Feasting From The Dead
  03. Infernal Warfare
  04. Dreadfully Embraced
  05. Scourge Of Humanity
  06. Torment For The Living
  07. Invocation Obscure
  08. The Ones Concerned
  09. Let Her Bleed

   

  obscenitydeath.bandcamp.com
  www.facebook.com/Obscenity.Official
  facebook.com/apostasyrecords
  www.apostasyrecords.com

  added by: Olo
  source: Apostasy Records

  ObscenityApostasy Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.