news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Sâver (nor) /projekt członków Tombstones i Hymn/ podpisuje deal z Pelagic Records

  2018-10-15

  Bazująca w Berlinie, ściśle powiązana z kolektywem The Ocean wytwórnia Pelagic Records informuje o podpisaniu papierów z Sâver - nowym projektem, za którym stoją Ole Christian Helstad, Ole Ulvik Rokseth oraz Markus Støle - muzycy norweskich, doom metalowych aktów Tombstones i Hymn.

  "Idea jaka stała za powołaniem do życia Sâver była konsekwencją końca czegoś." komentuje Helstad. "Na początku był to miks czegoś w rodzaju uczucia przegranej i ekscytacji czarnym płótnem. Potem przyszło poszukiwanie ucieczki, wyrwania się ze znanego i zanurzenia się w coś kompletnie odmiennego... coś strasznego i fascynującego zarazem. Odzwierciedla to zespół zarówno w dosłownym sensie, jak i ogólne uczucie, które towarzyszyło nam podczas procesu pisania muzyki".

  Muzycy opisują swój nowy projekt jako "ciężki, rozłożysty mrok z Oslo" i wspominają, że ich graniem zainteresować się mogą fani Breach, The Old Wind czy też Cult Of Luna. Debiutancki album Sâver nosić będzie tytuł "They Came With Sunlight" i ukaże się na początku 2019 roku. Poniżej krótka zajawka:

   


   
  www.facebook.com/saveroslo
  pelagic-records.com
  www.facebook.com/pelagicrecords
  www.instagram.com/pelagic_records

  added by: Olo
  source: Earsplit PR

  SâverTombstonesHymnPelagic Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.