news

the newest reviews

Mortuous

Through Wilderness ___2018
Fantastyczny kawał ponurej, oldskulowej mielony z masywnymi zwolnieniami, których nie powstydziłaby się nawet branża motoryzacyjna w USA w okresie kryzysu. Rzadko się zdarza żeby amerykański zespół tak udanie sięgał także do europejskich źródeł, ale kalifornijski Mortuous doskonale łączy miłość do “Onward to Golgotha”, “Mental Funeral” i “Cause of Death” z kultem ...

Crawl

Rituals ___2018
Szwecja gra Szwecję. Może i zielone światło dla trendu na to granie już zgasło, ale jeszcze niektórzy dodają gazu żeby załapać się na końcówkę żółtego. Szansę na realne zaistnienie w gronie rekultywatorów szwedzkiego old school death metalu mają już teraz tylko ci, którzy robią to naprawdę kurewsko dobrze, ale szczęśliwie Crawl łapie się do tej grupy. W dodatku wybrali...

news

 • Outre - pierwszy utwór z nadchodzącej płyty "Hollow Earth"

  2018-09-07

  26 października nakładem Debemur Morti Productions ukazuje się "Hollow Earth" - nowy album krakowskiego Outre. Następca debiutanckiego "Ghost Chants" został nagrany, zmiksowany i poddany masteringowi w studio Impressive Art przez Przemka Nowaka. Za okładkę odpowiada MentalPorn. Do odsłuchu dostaliśmy właśnie pierwszy (a drugi na płycie) utwór zatytułowany "The Order of Abhorrence":

   

  Pełna tracklista:
  01. Spheres within
  02. The Order of Abhorrence
  03. Combustion
  04. Let the earth be silent
  05. Distant Daylight
  06. Aberrations
  07. Hollow Earth

  Można już składać zamówienia na winyl w specjalnej edycji, winyl regularny oraz na CD:  www.debemur-morti.com/en/263-Outre-Discography

  Third Eye Temple wyda także specjalną,  limitowaną wersję na czerwonym winylu. Szczegóły tego wydawnictwa mamy poznać wkrótce.


  www.facebook.com/outremetal
  www.facebook.com/debemurmorti
  www.debemur-morti.com

  added by: Olo
  source: fb/Outre

  OutreDebemur Morti ProductionsThird Eye Temple


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.