news

the newest reviews

Mortuous

Through Wilderness ___2018
Fantastyczny kawał ponurej, oldskulowej mielony z masywnymi zwolnieniami, których nie powstydziłaby się nawet branża motoryzacyjna w USA w okresie kryzysu. Rzadko się zdarza żeby amerykański zespół tak udanie sięgał także do europejskich źródeł, ale kalifornijski Mortuous doskonale łączy miłość do “Onward to Golgotha”, “Mental Funeral” i “Cause of Death” z kultem ...

Crawl

Rituals ___2018
Szwecja gra Szwecję. Może i zielone światło dla trendu na to granie już zgasło, ale jeszcze niektórzy dodają gazu żeby załapać się na końcówkę żółtego. Szansę na realne zaistnienie w gronie rekultywatorów szwedzkiego old school death metalu mają już teraz tylko ci, którzy robią to naprawdę kurewsko dobrze, ale szczęśliwie Crawl łapie się do tej grupy. W dodatku wybrali...

news

 • Kraanium (nor) - klip z tekstami do utworu z nadchodzącego krążka "Slamchosis"

  2018-08-23

  Na 26 października Comatose Music wyznaczyła premierę nowego albumu niekoronowanych mistrzów brutal slam death metalu z Kraanium zatytułowanego "Slamchosis". Jak czytamy w notce prasowej: "Slamchosis zawiera 10 kawałków bulgoczącej brutalności, które wynoszą wszystko na nowy poziom szaleństwa. Znajdziecie tu wokale, które swoim nieludzkim brzmieniem drenują głęboko chorobotwórcze ścieki, riffy, które kruszą fundamenty i niepokoją tych, którzy od dawna leżą w grobach,  a pokręcone teksty sprawią, że udławisz się albo ze śmiechu, albo swoimi własnymi wymiocinami - zależnie od tego jak zdeprawowane jest Twoje poczucie humoru. Na tym albumie Kraanium osiąga nowe szczyty precyzji i jednocześnie zanurza się jeszcze głębiej w otchłani horroru."

  Po zmianach w składzie w ostatnich latach (m.in. w zeszłym roku samobójstwo popełnił jeden z braci Funderud - Martin /voc/), jedynym Norwegiem w szeregach zespołu pozostał Mats Funderud, a obecnie towarzyszą mu muzycy z Danii, Turcji, Finlandii i Wielkiej Brytanii.

  Klip z tekstami do kawałka "Blob Of Inhuman Metamorphic Transfusion" możecie odtwarzać poniżej:

   

   

  www.facebook.com/kraaniumslam
  www.comatosemusic.com
  www.facebook.com/Comatosemusiclabel
  imperativepr.co.uk
  www.facebook.com/imperativepr

  added by: Olo
  source: Imperative PR

  KraaniumComatose Music


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.