news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Kraanium (nor) - klip z tekstami do utworu z nadchodzącego krążka "Slamchosis"

  2018-08-23

  Na 26 października Comatose Music wyznaczyła premierę nowego albumu niekoronowanych mistrzów brutal slam death metalu z Kraanium zatytułowanego "Slamchosis". Jak czytamy w notce prasowej: "Slamchosis zawiera 10 kawałków bulgoczącej brutalności, które wynoszą wszystko na nowy poziom szaleństwa. Znajdziecie tu wokale, które swoim nieludzkim brzmieniem drenują głęboko chorobotwórcze ścieki, riffy, które kruszą fundamenty i niepokoją tych, którzy od dawna leżą w grobach,  a pokręcone teksty sprawią, że udławisz się albo ze śmiechu, albo swoimi własnymi wymiocinami - zależnie od tego jak zdeprawowane jest Twoje poczucie humoru. Na tym albumie Kraanium osiąga nowe szczyty precyzji i jednocześnie zanurza się jeszcze głębiej w otchłani horroru."

  Po zmianach w składzie w ostatnich latach (m.in. w zeszłym roku samobójstwo popełnił jeden z braci Funderud - Martin /voc/), jedynym Norwegiem w szeregach zespołu pozostał Mats Funderud, a obecnie towarzyszą mu muzycy z Danii, Turcji, Finlandii i Wielkiej Brytanii.

  Klip z tekstami do kawałka "Blob Of Inhuman Metamorphic Transfusion" możecie odtwarzać poniżej:

   

   

  www.facebook.com/kraaniumslam
  www.comatosemusic.com
  www.facebook.com/Comatosemusiclabel
  imperativepr.co.uk
  www.facebook.com/imperativepr

  added by: Olo
  source: Imperative PR

  KraaniumComatose Music


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.