news

the newest reviews

Mortuous

Through Wilderness ___2018
Fantastyczny kawał ponurej, oldskulowej mielony z masywnymi zwolnieniami, których nie powstydziłaby się nawet branża motoryzacyjna w USA w okresie kryzysu. Rzadko się zdarza żeby amerykański zespół tak udanie sięgał także do europejskich źródeł, ale kalifornijski Mortuous doskonale łączy miłość do “Onward to Golgotha”, “Mental Funeral” i “Cause of Death” z kultem ...

Crawl

Rituals ___2018
Szwecja gra Szwecję. Może i zielone światło dla trendu na to granie już zgasło, ale jeszcze niektórzy dodają gazu żeby załapać się na końcówkę żółtego. Szansę na realne zaistnienie w gronie rekultywatorów szwedzkiego old school death metalu mają już teraz tylko ci, którzy robią to naprawdę kurewsko dobrze, ale szczęśliwie Crawl łapie się do tej grupy. W dodatku wybrali...

news

 • Deformeathing Fest #2 już za tydzień 1 września

  2018-08-23

  Przypominamy, że 1 września, w rzeszowskim klubie Vinyl będzie miała miejsce druga edycja Deformeathing Festival. Pełny skład przedstawia się następująco: Bottom, Straight Hate, Youdash, Rotengeist, Shodan i Ape To God.

  Bilety: przedsprzedaż (20 zł), w dniu koncertu (30 zł).
  Szczegóły: www.facebook.com/events/323459298188957/

   

  Pierwsza edycja DP Fest. Odbyła się we wrześniu 2017 w klubie Rudeboy w Bielsku-Białej z udziałem Trauma, Mord’A’Stigmata, Epitome, Terrordome i FAM. Pomysł organizacji własnej, regularnej imprezy w formule klubowej zrodził się na początku roku 2017. Na koncertach grają zespoły związane z DP oraz zaproszeni goście. Nie inaczej będzie w tym roku.

  BOTTOM
  Dobrze znana maszyna ze Śląska/Zagłębia operuje ciężkim i masywnym łomotem. Czerpie garściami z grindcore, hardcore, crust czy elementów death metalu. Band istnieje ponad 20 lat na scenie. Na koncie trzy EP, trzy pełne albumy oraz najnowszy mini-album „Epidemo”. Wytrwałość i solidne podejście do tematu gwarantuje coś, obok czego nie można przejść obojętnie. Sześć osób na scenie, łamiąca kości ściana gitar, potężna sekcja rytmiczna oraz dwa wokale zapewniają na każdym koncercie moc atrakcji.
  www.facebook.com/Bottom1995/

  STRAIGHT HATE
  Grindcore'owe tornado z naleciałościami Swe-death metal. Istniejący od 2008 roku Straight Hate ma na swoim koncie serię koncertów, dwa splity oraz pełny album. „Every Scum Is A Straight Arrow”, bo o nim mowa, to bez wątpienia najmocniejszy grindowy album 2016 roku na polskiej scenie. Zespół wielokrotnie udowodnił swoją sceniczna moc. Wrześniowy wieczór będzie kolejną okazją do tego żeby sprawdzić jak dziki, a jednocześnie precyzyjny jest Straight Hate w wersji live.
  www.facebook.com/sthtpl/

  YOUDASH
  Po wydaniu sensacyjnego debiutu „Atrophobia” (najwyższe noty w największych magazynach na świecie) zespół zapadł w koncertowy letarg. Tym samym występ na drugiej edycji DP Fest. będzie jedną z niewielu dotychczas okazji zobaczenia Youdash na scenie. Zespół na pewno przygotuje solidną porcję połamanych, szalonych i jednocześnie brutalnych dźwięków.
  facebook.com/YoudashOfficial

  ROTENGEIST
  Rotengeist – powstały w 2005 roku zespół kroczy pewnie zawiłymi korytarzami undergroundu. Na koncie trzy pełne albumy, dwa demosy oraz masa koncertów. Rotengeist pojawi się w roli gościa drugiej edycji DP Fest.
  www.facebook.com/rotengeist/

  SHODAN
  Shodan nadal ogrywa swój debiutancki album „Protocol Of Dying” wydany z marcu 2016 przez połączone siły Deformeathing Prod. i Defense Rec. Zespół ma na koncie wiele koncertów (min. u boku Vader, Rotting Christ, Vallenfyre) oraz festiwali (min. Metalmania, Castle Party, Into The Abyss).
  www.facebook.com/Shodanband/

  APE TO GOD
  Ape To God to lubelska grupa łącząca elementy thrash, death oraz groove metalu z dystopijnymi wizjami z literatury i filmu. Dwa lata po rozpoczęciu działalności muzycy wydali debiutancką EP-kę, zatytułowaną po prostu "Ape To God". Obecnie kapela pracuje nad swoim pierwszym albumem studyjnym zatytułowanym „The Head Meets The Tail” który ukaże się w październiku w barwach Deformeathing Prod.
  www.facebook.com/apetogod/

  added by: Olo
  source: Deformeathing Productions

  BottomStraight HateYoudashRotengeistShodanApe To GodDeformeathing ProductionsDeformeathing Fest


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.