news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Bell Witch (usa) we Wrocławiu 7 grudnia

  2018-08-15

  Genialni, amerykańscy doomsterzy z Bell Witch powrócą zimą na nasz kontynent na zestaw specjalnych koncertów, na których prezentować będą w całości swój ostatni album "Mirror Reaper" w towarzystwie długiego klipu stworzonego przez Taylora Bednarza. Zespół w kwietniu grał na naszym kontynencie i prezentował na scenie połowę masywnego utworu składającego się na wspomniany album, a teraz będziemy mieć możliwość posłuchania go na żywo w całości. W odegraniu drugiej części utworu wspomagać ich będzie wokalnie Erik Moggridge z Aerial Ruin.

  28 listopada - Reykjavik IS - Gaukurinn
  30 listopada - London UK - The Dome
  1 grudnia - Leeuwarden NL - Into Darkness Festival
  2 grudnia - Sint Niklaas BE - Darken The Moon
  3 grudnia - Wiesbaden DE - Schlachthof
  5 grudnia - Leipzig DE - UT Connewitz
  7 grudnia - Wrocław PL - Sala Gotycka /wydarzenie na FB/
  8 grudnia - Berlin DE - Zukunft Am Ostkreuz
  13 grudnia - Cork IE - Cyprus Avenue
  14 grudnia - Dublin IE - Thomas House

  Poniższy plakat opublikowany przez zespół zawiera błędne miasto (koncert będzie miał miejsce we Wrocławiu, a nie w Poznaniu):

   

  www.facebook.com/BellWitchDoom/
  www.facebook.com/nogodsnomastersbooking/
  www.facebook.com/BehindTheMountainRec

  added by: Olo
  source: fb / Bell Witch

  Bell WitchErik MoggridgeAerial RuinBehind The Mountain RecordsNo Gods No Masters


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.