news

the newest reviews

Mortuous

Through Wilderness ___2018
Fantastyczny kawał ponurej, oldskulowej mielony z masywnymi zwolnieniami, których nie powstydziłaby się nawet branża motoryzacyjna w USA w okresie kryzysu. Rzadko się zdarza żeby amerykański zespół tak udanie sięgał także do europejskich źródeł, ale kalifornijski Mortuous doskonale łączy miłość do “Onward to Golgotha”, “Mental Funeral” i “Cause of Death” z kultem ...

Crawl

Rituals ___2018
Szwecja gra Szwecję. Może i zielone światło dla trendu na to granie już zgasło, ale jeszcze niektórzy dodają gazu żeby załapać się na końcówkę żółtego. Szansę na realne zaistnienie w gronie rekultywatorów szwedzkiego old school death metalu mają już teraz tylko ci, którzy robią to naprawdę kurewsko dobrze, ale szczęśliwie Crawl łapie się do tej grupy. W dodatku wybrali...

news

 • Bell Witch (usa) we Wrocławiu 7 grudnia

  2018-08-15

  Genialni, amerykańscy doomsterzy z Bell Witch powrócą zimą na nasz kontynent na zestaw specjalnych koncertów, na których prezentować będą w całości swój ostatni album "Mirror Reaper" w towarzystwie długiego klipu stworzonego przez Taylora Bednarza. Zespół w kwietniu grał na naszym kontynencie i prezentował na scenie połowę masywnego utworu składającego się na wspomniany album, a teraz będziemy mieć możliwość posłuchania go na żywo w całości. W odegraniu drugiej części utworu wspomagać ich będzie wokalnie Erik Moggridge z Aerial Ruin.

  28 listopada - Reykjavik IS - Gaukurinn
  30 listopada - London UK - The Dome
  1 grudnia - Leeuwarden NL - Into Darkness Festival
  2 grudnia - Sint Niklaas BE - Darken The Moon
  3 grudnia - Wiesbaden DE - Schlachthof
  5 grudnia - Leipzig DE - UT Connewitz
  7 grudnia - Wrocław PL - Sala Gotycka /wydarzenie na FB/
  8 grudnia - Berlin DE - Zukunft Am Ostkreuz
  13 grudnia - Cork IE - Cyprus Avenue
  14 grudnia - Dublin IE - Thomas House

  Poniższy plakat opublikowany przez zespół zawiera błędne miasto (koncert będzie miał miejsce we Wrocławiu, a nie w Poznaniu):

   

  www.facebook.com/BellWitchDoom/
  www.facebook.com/nogodsnomastersbooking/
  www.facebook.com/BehindTheMountainRec

  added by: Olo
  source: fb / Bell Witch

  Bell WitchErik MoggridgeAerial RuinBehind The Mountain RecordsNo Gods No Masters


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.