news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • Decapitated - klip do utworu "Kill The Cult"

  2018-07-18

  Minął już rok od wydania "Antocult", ale, z wiadomych przyczyn proces promocji tego albumu nieco się rozciągnął. Dwa dni temu dostaliśmy więc klip do kolejnego, trzeciego już utworu z tego krążka. Tym razem jest to numer "Kill the Cult":

   

  Reżyserem klipu jest Łukasz Jaszak, który współpracował z Decapitated także podczas tworzenia wideo do utworu "Never". Jest też autorem okładek trzech ostatnich albumów grupy.
  Krótko po premierze Vogg tak mówił o "Anticult":

  "Anticult” w pewnym sensie podąża za poprzednim albumem, choć oczywiście różni się od niego. Pierwszą różnicą jest samo brzmienie płyty, ponieważ zmieniliśmy ludzi, którzy pracowali z nami w studio. Dzięki temu uzyskaliśmy bardziej surowe brzmienie. W mojej opinii album jest bardziej nasz. "Blood Mantra" była zainspirowana Meshuggah i tym podobnymi zespołami. Teraz czuję, że odnaleźliśmy swoją tożsamość; jest więcej groove. Utwory są nieco krótsze niż na "Blood Mantra", co moim zdaniem jest czymś dobrym. To oznacza, że cala akcja dzieje się znacznie szybciej. Czuję, że wzięliśmy doświadczenie poprzedniego albumu i przekuliśmy je w coś lepszego. Było to wymagające, ale naprawdę udało nam się.

  “Anticult” ukazał się 7 lipca 2017 roku w barwach Nuclear Blast. Płyta jest siódmym wydawnictwem studyjnym w dyskografii zespołu.


  nuclearblast.com
  www.decapitatedband.net
  www.www.facebook.com/decapitated
  www.twitter.com/decapitated

  added by: Olo
  source: Nuclear Blast Records

  DecapitatedNuclear Blast RecordsMystic ProductionŁukasz Jaszak


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.