news

the newest reviews

Neocaesar

11:11 ___2017
Czterech muszkieterów znanych z Sinister powróciło zza światów. Na pokładzie Sinister nigdy co prawda nie spotkali się w komplecie, lecz to mało istotne. Wartym odnotowania jest, że każdy z nich odcisnął piętno, mniejsze lub większe, na historii tego zasłużonego zespołu. Role epizodyczne odegrali basista Michel Alderliefsten, który zagrał na "Bastard Saints" i perkusis...

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

news

 • Decapitated - klip do utworu "Kill The Cult"

  2018-07-18

  Minął już rok od wydania "Antocult", ale, z wiadomych przyczyn proces promocji tego albumu nieco się rozciągnął. Dwa dni temu dostaliśmy więc klip do kolejnego, trzeciego już utworu z tego krążka. Tym razem jest to numer "Kill the Cult":

   

  Reżyserem klipu jest Łukasz Jaszak, który współpracował z Decapitated także podczas tworzenia wideo do utworu "Never". Jest też autorem okładek trzech ostatnich albumów grupy.
  Krótko po premierze Vogg tak mówił o "Anticult":

  "Anticult” w pewnym sensie podąża za poprzednim albumem, choć oczywiście różni się od niego. Pierwszą różnicą jest samo brzmienie płyty, ponieważ zmieniliśmy ludzi, którzy pracowali z nami w studio. Dzięki temu uzyskaliśmy bardziej surowe brzmienie. W mojej opinii album jest bardziej nasz. "Blood Mantra" była zainspirowana Meshuggah i tym podobnymi zespołami. Teraz czuję, że odnaleźliśmy swoją tożsamość; jest więcej groove. Utwory są nieco krótsze niż na "Blood Mantra", co moim zdaniem jest czymś dobrym. To oznacza, że cala akcja dzieje się znacznie szybciej. Czuję, że wzięliśmy doświadczenie poprzedniego albumu i przekuliśmy je w coś lepszego. Było to wymagające, ale naprawdę udało nam się.

  “Anticult” ukazał się 7 lipca 2017 roku w barwach Nuclear Blast. Płyta jest siódmym wydawnictwem studyjnym w dyskografii zespołu.


  nuclearblast.com
  www.decapitatedband.net
  www.www.facebook.com/decapitated
  www.twitter.com/decapitated

  added by: Olo
  source: Nuclear Blast Records

  DecapitatedNuclear Blast RecordsMystic ProductionŁukasz Jaszak


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.