news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Revocation (usa) - klip do kawałka z nadchodzącego albumu

  2018-07-13

  Metal Blade Records informuje, że ruszyły już preordery na nowy album amerykańskich, progresywnych death/thrahers Revocation zatytułowany "The Outer Ones". Premiera płyty została zaplanowana na 28 września. Wytwórnia opublikowała też klip do kawałka "Of Unworldly Origin" otwierającego płytę:

   

  Na nowym albumie Revocation rozwija mocno rejony death metalowe i progresywne swojej muzyki. "Chciałem pójść w mroczniejszym kierunku i jest to nasz najbardziej death metalowy album" - opowiada wokalista i gitarzysta Dave Davidson. "Dążyliśmy do tego, aby uniknąć tego co spotyka czasem death metalowe zespoły, które kroczą progresywną ścieżką i które tracą nieco właściwy balans. Chcieliśmy utrzymać poziom agresji tego co robimy, a przy tym wciąż przekraczać nowego granice". Zmienił się także charakter tekstów Davidsona z socjalno-historycznych, które wypełniały "Great is Our Sin" (2016) na inspirowane twórczością największego pisarza gatunku sc-fi horror: "Tytuł płyty to hołd dla H.P. Lovecrafta i istot z kosmicznego horroru, które rządzą stworzonym przez niego wszechświatem. Nowa muzyka, którą pisaliśmy była tak pełna zła i momentami przestrzenna, że tytuł ten najlepiej zgrywał się z całym jej klimatem. Teksty są również mocno inspirowane literaturą tego typu, a w każdej alegorii odbija się też oczywiście nasz rzeczywisty świat. Z przyjemnością pisało się teksty, które poza podstawową, widoczną od razu strukturą mają też głębsze, symboliczne znaczenie."


  Tracklista "The Outer Ones":
  01. Of Unworldly Origin
  02. That Which Consumes All Things
  03. Blood Atonement
  04. Fathomless Catacombs
  05. The Outer Ones
  06. Vanitas
  07. Ex Nihilo
  08. Luciferous
  09. A Starless Darkness

  www.revocationband.com
  www.facebook.com/Revocation
  twitter.com/revocation
  www.youtube.com/OfficialRevocation
  www.metalblade.com

  added by: Olo
  source: Metal Blade Records

  RevocationMetal Blade Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.