news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Brett Hoffmann (ex-Malevolent Creation) nie żyje

  2018-07-10

  W sobotę 7 lipca zmarł Brett Hoffmann, u którego wcześniej zdiagnozowano raka okrężnicy IV stopnia. Wiadomość o śmierci byłego wokalisty Malevolent Creation przekazała jego żona Kimberly Karan Hoffmann. Na stronie GoFundMe po operacji Bretta prowadzona była zbiórka zorganizowana przez bliską przyjaciel rodziny - Tinę Kuntz Mielcarek. Wpłaty miały na celu wsparcie rodziny w pokryciu opłat za leczenie i opiekę nad Brettem.

  Brett Hoffmann śpiewał na trzech pierwszych krążkach Malevolent Creation i odszedł z zespołu po nagraniach albumu "Stillborn". Wrócił po pięciu latach i wziął udział w nagraniach "The Fine Art Of Murder" i "Envenomed", po których znów opuścił zespół i został zastąpiony przez Kyle'a Symonsa. Po raz kolejny wrócił w szeregi Malevolent Creation w 2006 r. i jego głos pojawił się na trzech ostatnich albumach - "Doomsday X" (2007), "Invidious Dominion" (2010) oraz na "Dead Man's Path" (2015).  Dwa latat temu ponownie opuścił zespół, a jego miejsce zajął Lee Wollenschlaeger. Ostatnio zaangażowany był w projekt Fire For Effect, gdzie na gitarze gra Gio Geraca (Malevolent Creation, Ashes Of Ares), basista Tony Choy (Pestilence) i pałker Mike Smith (Suffocation), którego potem zastąpił Derek Roddy (Hate Eternal, Nile, Malevolent Creation).


  added by: Olo
  source: Metal Devastation Radio

  Malevolent CreationBrett HoffmannFight For Effect


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.