news

the newest reviews

Mortuous

Through Wilderness ___2018
Fantastyczny kawał ponurej, oldskulowej mielony z masywnymi zwolnieniami, których nie powstydziłaby się nawet branża motoryzacyjna w USA w okresie kryzysu. Rzadko się zdarza żeby amerykański zespół tak udanie sięgał także do europejskich źródeł, ale kalifornijski Mortuous doskonale łączy miłość do “Onward to Golgotha”, “Mental Funeral” i “Cause of Death” z kultem ...

Crawl

Rituals ___2018
Szwecja gra Szwecję. Może i zielone światło dla trendu na to granie już zgasło, ale jeszcze niektórzy dodają gazu żeby załapać się na końcówkę żółtego. Szansę na realne zaistnienie w gronie rekultywatorów szwedzkiego old school death metalu mają już teraz tylko ci, którzy robią to naprawdę kurewsko dobrze, ale szczęśliwie Crawl łapie się do tej grupy. W dodatku wybrali...

news

 • Brett Hoffmann (ex-Malevolent Creation) nie żyje

  2018-07-10

  W sobotę 7 lipca zmarł Brett Hoffmann, u którego wcześniej zdiagnozowano raka okrężnicy IV stopnia. Wiadomość o śmierci byłego wokalisty Malevolent Creation przekazała jego żona Kimberly Karan Hoffmann. Na stronie GoFundMe po operacji Bretta prowadzona była zbiórka zorganizowana przez bliską przyjaciel rodziny - Tinę Kuntz Mielcarek. Wpłaty miały na celu wsparcie rodziny w pokryciu opłat za leczenie i opiekę nad Brettem.

  Brett Hoffmann śpiewał na trzech pierwszych krążkach Malevolent Creation i odszedł z zespołu po nagraniach albumu "Stillborn". Wrócił po pięciu latach i wziął udział w nagraniach "The Fine Art Of Murder" i "Envenomed", po których znów opuścił zespół i został zastąpiony przez Kyle'a Symonsa. Po raz kolejny wrócił w szeregi Malevolent Creation w 2006 r. i jego głos pojawił się na trzech ostatnich albumach - "Doomsday X" (2007), "Invidious Dominion" (2010) oraz na "Dead Man's Path" (2015).  Dwa latat temu ponownie opuścił zespół, a jego miejsce zajął Lee Wollenschlaeger. Ostatnio zaangażowany był w projekt Fire For Effect, gdzie na gitarze gra Gio Geraca (Malevolent Creation, Ashes Of Ares), basista Tony Choy (Pestilence) i pałker Mike Smith (Suffocation), którego potem zastąpił Derek Roddy (Hate Eternal, Nile, Malevolent Creation).


  added by: Olo
  source: Metal Devastation Radio

  Malevolent CreationBrett HoffmannFight For Effect


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.