news

the newest reviews

Neocaesar

11:11 ___2017
Czterech muszkieterów znanych z Sinister powróciło zza światów. Na pokładzie Sinister nigdy co prawda nie spotkali się w komplecie, lecz to mało istotne. Wartym odnotowania jest, że każdy z nich odcisnął piętno, mniejsze lub większe, na historii tego zasłużonego zespołu. Role epizodyczne odegrali basista Michel Alderliefsten, który zagrał na "Bastard Saints" i perkusis...

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

news

 • King odchodzi z Abbath (nor)

  2018-06-12

  King (bas) rozstaje się z Abbath. Podobno nie podoba mu się liryczny koncept nadchodzącego albumu zespołu, który inspirowany jest myślą słynnego szwajcarskiego psychiatry - Carla Gustava Junga. Kingowi nie podobają się związki Junga z chrześcijańskim mistycyzmem, które w jego mniemamniu nie przystają do zespołu.

  Jak sam komentuje: "Życzę członkom obecnego zespołu, wytwórni i całej ekipie wszystkiego najlepszego na nadchodzących koncertach i z nowym albumem. Sama muzyka na nim jest naprawdę genialna! Mimo wszystko, z całym szacunkiem, ale nie mogę zrezygnować ze swojej artystycznej niezależności i dlatego ustępuję."

  Abbath przedstawi wkrótce oficjalne stanowisko odnośnie odejścia Kinga. Żadne z koncertów nie zostaną podobno odwołane.


  www.facebook.com/seasonofmistofficial
  www.facebook.com/abbathband
  www.abbath.net

  added by: Olo
  source: Season of Mist

  AbbathKing


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.