news

the newest reviews

Neocaesar

11:11 ___2017
Czterech muszkieterów znanych z Sinister powróciło zza światów. Na pokładzie Sinister nigdy co prawda nie spotkali się w komplecie, lecz to mało istotne. Wartym odnotowania jest, że każdy z nich odcisnął piętno, mniejsze lub większe, na historii tego zasłużonego zespołu. Role epizodyczne odegrali basista Michel Alderliefsten, który zagrał na "Bastard Saints" i perkusis...

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

news

 • Mantas z Venom Inc. przeszedł operację na otwartym sercu w Portugalii, ujawnia szczegóły

  2018-06-01

  Założyciel Venom i obecny gitarzysta Venom Inc. Jeff "Mantas" Dunn ujawnił szczegóły zajścia jakie miało miejsce miesiąc temu w Portugalii (na co dzień mieszka tam ze swoją partnerką Anitą), gdy przeszedł stan przedzawałowy, prawdopodobnie śmierć kliniczną, a ostatecznie operację serca:

  "30 kwietnia 2018
  Dzień jak każdy inny, słońce świeci, a ja i Anita wychodzimy z domu, aby pojechać do najbliższej miejscowości. Anita potrzebuje nowego inhalatora, więc kierujemy się do apteki, aby kupić nowy.. i wtedy czuję jak wszystko się zmienia.

  Zacząłem odczuwać coś co mogę jedynie opisać jako niestrawność, ale nagle ból stał się znacznie gorszy. Postanowiłem więc wrócić do samochodu i przeczekać, ale ból stał się już nie do zniesienia. Pracownicy apteki pomogli mi wyjść z samochodu i zabrali mnie na zaplecze. Zadzwoniono po karetkę. Po jej przyjeździe zostałem do niej zabrany, aby zostać zbadany. Ból w żaden sposób nie ustępuje więc sanitariusze dzwonią po lekarza. Po przyjeździe lekarza z pielęgniarką jestem natychmiast podłączany pod EKG i dowiaduję się, że wygląda na to, że dwie zastawki w moim sercu są zablokowane.

  To co stało się później mogę śmiało określić jako najbardziej przerażające doświadczenie w całym moim życiu. Pamiętam wzywanie imienia Anity i słyszę swój własny głos, który mówi do mnie 'walcz kurwa!', 'nie waż się poddawać!', 'WALCZ Z TYM!' ... a potem nic.

  Powiedziano mi potem, że sanitariusze i lekarz walczyli przez jakieś 5 minut o przywrócenie moich funkcji życiowych, że w zasadzie umarłem w karetce na ten czas.

  Gdy mój stan się ustabilizował na tyle, że mogłem zostać przemieszczony, zostałem przewieziony na koronografię, gdzie próbowano założyć mi stenty w celu odblokowania arterii. Niestety nie powiodło się to i kolejnym krokiem miało być założenie podwójnych bypassów.

  Po kilku dniach pod obserwacją i przyjmowaniu medykamentów wszelkiego rodzaju, które miały wyprowadzić mnie na prostą zostałem przewieziony do jednostki kardiologicznej w Abrantes, gdzie oczekiwałem na przeniesienie do Lizbony i założenie podwójnych bypassów na serce.

  W tej chwili odpoczywam w domu i dochodzę do siebie spacerując i regenerując siły. Mogę mieć teraz ciekawe przejścia z ochroną na lotnisku bo klatkę piersiową mam spiętą stalą chirurgiczną.

  W ciągu ostatnich tygodni wydarzyły się rzeczy, nad którymi ciężko mi było przejść do porządku dziennego, ale wszystko ma się coraz lepiej. Nawet nie wiem jak zacząć dziękować z osobna każdemu lekarzowi, pielęgniarce czy innemu pracownikowi opieki zdrowotnej, którzy, każdy w swojej części, przyczynili się do tego, że udało mi się z tego wyjść... wciąż mam przed sobą pewną drogę do pokonania, ale pozostaję dobrej myśli.

  Szczególne podziękowania i słowa miłości dla Anity, która była przy mnie na każdym kroku. Mojemu bratu Tony'emu Dolanowi, który słysząc wieści, wsiadł w najbliższy samolot, aby tylko być przy mnie. Moim sąsiadom i przyjaciołom w naszym cudownym miasteczku, którzy, pomimo bariery językowej, okazali tak wiele troski i zainteresowania.

  Mam nadzieję moi przyjaciele, że zobaczymy się jeszcze gdzieś tam na scenie w jakimś miejscu na świecie."

   

  www.facebook.com/VenomIncOfficial/
  www.venom-inc.com

  added by: Olo
  source: metalunderground.com

  MantasVenom Inc.Venom


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.