news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • Ralph Santolla nie żyje /update/

  2018-06-01

  Gitarzysta Ralph Santolla, mający w dorobku grę w Iced Earth, Death, Deicide, Obituary zapadł w śpiączkę po ataku serca, którego doznał we wtorek 29 maja. Jak relacjonowała jego matka Sue Santolla-Rocha na facebooku:

  "Ralph myślał w sobotę, że ugryzł go pająk. Poszedł do szpitala i okazało się, że nie jest to pająk, ale skrzep. We wtorek wieczorem upadł i miał zawał. John  Rocha robił mu resuscytację do przyjazdu karetki. Jego serce zatrzymało się, ale udało im się przywrócić jego pracę.

  Czynności życiowe wyglądają stabilnie, ale pozostaje w śpiączce. Jest podłączony do respiratora, ale oddycha też samodzielnie. Lekarze wolą jednak nie przeciążać jego organizmu. Największym zmartwieniem jest teraz fakt, że pozostaje w śpiączce. Nad całą resztą panują lekarze."

  Jak dodała kilka dni później "Doktor postanowił o wykonaniu dziś testów neurologicznych. Nadzieja jest bardzo nikła. Każdy kto chce się z nim zobaczyć może przyjść."

  /Update 06.06/ W dniu dzisiejszym Ralph został odłączony od aparatury podtrzymującej jego życie. Santolla zmarł w wieku 48 lat. Jego matka przekazała też informację, że niewydana muzyka z jego projektu Devil's Highway doczeka się oficjalnego wydania.


  added by: Olo
  source: blabbermouth.net

  Ralph SantollaDeicideObituaryIced EarthDeathDevil`s Highway


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.