news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Ralph Santolla nie żyje /update/

  2018-06-01

  Gitarzysta Ralph Santolla, mający w dorobku grę w Iced Earth, Death, Deicide, Obituary zapadł w śpiączkę po ataku serca, którego doznał we wtorek 29 maja. Jak relacjonowała jego matka Sue Santolla-Rocha na facebooku:

  "Ralph myślał w sobotę, że ugryzł go pająk. Poszedł do szpitala i okazało się, że nie jest to pająk, ale skrzep. We wtorek wieczorem upadł i miał zawał. John  Rocha robił mu resuscytację do przyjazdu karetki. Jego serce zatrzymało się, ale udało im się przywrócić jego pracę.

  Czynności życiowe wyglądają stabilnie, ale pozostaje w śpiączce. Jest podłączony do respiratora, ale oddycha też samodzielnie. Lekarze wolą jednak nie przeciążać jego organizmu. Największym zmartwieniem jest teraz fakt, że pozostaje w śpiączce. Nad całą resztą panują lekarze."

  Jak dodała kilka dni później "Doktor postanowił o wykonaniu dziś testów neurologicznych. Nadzieja jest bardzo nikła. Każdy kto chce się z nim zobaczyć może przyjść."

  /Update 06.06/ W dniu dzisiejszym Ralph został odłączony od aparatury podtrzymującej jego życie. Santolla zmarł w wieku 48 lat. Jego matka przekazała też informację, że niewydana muzyka z jego projektu Devil's Highway doczeka się oficjalnego wydania.


  added by: Olo
  source: blabbermouth.net

  Ralph SantollaDeicideObituaryIced EarthDeathDevil`s Highway


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.